Jumper

Lze poslat na FÚ bez dalšího ověření potvrzení o zdanitelných příjmech s elektronickým podpisem od zaměstnavatele?

Elektronický podpis na potvrzení o příjmech

Požádala jsem svého zaměstnavatele o vystavení potvrzení o zdanitelných příjmech a ten mi e-mailem zaslal verzi s elektronickým podpisem. Pokud ho vytisknu a připojím k daňovému přiznání, přijme mi ho finanční úřad, nebo budu muset dodat papír s reálným podpisem a razítkem?
Děkuji

Odpovědi
Edison

To je spíše dotaz na FÚ. Ale pokud je mi známo, e-podpis slouží především pro komunikaci v e-podobě (mail, dat. schránka…)

(Myslím, že dat. schránka je autorizovaná automaticky z principu.)

Zdroj: https://www.di­gipodpis.cz/

JájsemRaibek

Pokud podáváš DaP na FÚ, postačí přiložit fotokopii. Pokud podáváš DaP elektronicky, např. přes stránky MF, stačí doklad vyfotit a jako soubor přiložit k DaP.
Já to dělám tak, že soubor s vyfoceným potvrzením přiložím jako přílohu k DaP a následně společně s potvrzením o podání (nepodepisuji elektronicky) zašlu na místně příslušný FÚ.