Xiaomi7

Je zápočtový list a potvrzení o výši průměrného výdělku totéž, co potvrzení o zdanitelných přijmech?

Dobrý den,
v nové práci po mně chtějí potvrzení o zdanitelných přijmech.
Z bývalé práce mám pouze zápočtový list + potvrzení o výši průměrného výdělku.
Otázka zní, je to to stejné? nebo ještě musím kontaktovat firmu, aby mi vydala toto potvrzení?

Děkuji

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Potvrzení o zdanitelných příjmech je ještě další papír. Chtějí jej po tobě proto, aby ti mohli provést vyúčtování daně. Pokud však toto vyúčtování provést nechceš, protože prostě nechceš nebo si budeš podávat daňové přiznání sám, tak žádné potvrzení o zdanitelných příjmech zaměstnavateli nedávej.

JájsemRaibek

Po upravení základní části dotazu je odpověď: ne, není.