Oprah

Cesta do Svycarska

Potrebuji jet s tydenim dítetem do Svycarska,cesta se neda bohuzel odlozit,jake s sebou musim mit doklady.Staci mi maleho rodny list,a me jen obcanka?Nemam pas,nebo si ho radsi mam nechat udelat?

Nejlepší odpověď
lorja

Našla jsem :

Zdroj: http://zajezdy-dovolena.cesys­.info/aktuali­ty/10:jake-cestovni-doklady-s-sebou.html

Další odpovědi
panenka

je nutno se při vstupu do země a při vycestování prokázat platným cestovním pasem ČR či platným občanským průkazem ČR se strojově čitelnými údaji. Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Rezort vnitra nedoporučuje, aby občan ČR mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem a je zapsán v jeho občanském průkaze, cestoval bez vlastního cestovního dokladu pouze na základě tohoto zápisu v občanském průkaze. Občané třetích států, kteří vlastní platný národní pas a povolení k pobytu v ČR (evropský model) platné minimálně 1 rok, mohou jako turisté pobývat ve Švýcarsku maximálně 3 měsíce bez víza. Při vstupu a opuštění Švýcarska se však musí prokázat těmito doklady. Řidiči motorových vozidel potřebují platný řidičský průkaz ČR, platné osvědčení o technické způsobilosti vozidla (tzv. malý technický průkaz) a doklad o mezinárodním pojištění zákonné odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorového vozidla (tzv. zelená karta)

Zdroj: http://www.be­dekr.cz/staty/E­vropa/Svycarsko?det=do­klady_visa.html