Skinn3r

Jak to je se životem ve švýcarsku ?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/249667-ve-svycarsku-chteji-hlasovat-o-minimalni-mzde-82-000-korun-mesicne.html?ref=boxF

Mají se tam tak dobře nebo to pouze klame a mají pouze vsechno drazší takze i vetsi vyplaty ?

Nejlepší odpověď
rosinka

Mají se tam tak dobře. Mám tam rodinu, přátele. Takže vím.

Další odpovědi
Drap

Jak vidíš hrozná bída. Škoda jen, že nemáme podobně silné odbory

suaeda

Ve Švýcarsku je mnohem vyšší životní úroveň, než u nás. Ano je tam podstatně dráž než v Německu, ale také mají podstatně vyšší mzdy. Co mě tam zaujalo nejvíc, je propracovaný zdravotní a sociální systém, ne ten paskvil co se plánuje u nás. Dále tam má velkou možnost rozhodovat lid pomocí referenda a to na všech úrovních (stát, kanton, obec).
Je dobře, že dnes můžeme srovnávat to co je u nás a v okolí. Nesmíme všemu u nás věřit.