cvikra

černý okraj při kopírování

při kopírování na kopírce minolta ep 1030 se mě stále na kopii dělá černý okraj a nevím jak ho odsreanit

Nejlepší odpověď
Wang

Dostává se tam světlo – to dělá každá kopírka, pokud kopírujete třeba data z knihy a horní kryt tak nemůžete zcela zavřít.
Doplňuji:
Tenhle nežádoucí efekt se dá odstranit všemožným zakrýváním kolem kopírovaného dokumentu, slabším osvětlením v místnosti, kopírováním jen volných listů při zcela zavřeném krytu kopírky.

Pokud to dělá i při zavřeném horním krytu, kdy na kopírovací plochu nedopadá okolní světlo, bude to oprava závady pro opraváře nebo (po zvážení finančních možností) hledání a koupě nové kopírky.