Kepler

Černý humor na internetu – za tohle vás okamžitě smažou! Vidí to i děti! Měli bychom si dělat srandu jen sami ze sebe?

https://www.stre­am.cz/fenomen/10026283-brutalni-cerny-humor-na-internetu-za-tohle-vas-okamzite-smazou?rss&dop-ab-variant=0&seq-no=2

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… nevim, nevim, na webech, kde se pohybuju, jsou daleko horší věci, a nemaže se tam, ani nebanuje (jen výjimečně), ale jsou weby (nemusím snad uvádět příklad), kde se musí i Kunda ) https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kunda_(m%C4%9Bs­to_v_Estonsku) ) vytečkovat, jinak tě smáznou, takže, za mne >>> ničemu se nedivim, a nějak mne to netlačí …

Další odpovědi
Malvína

Rozhodně není správné, že se k tomu dostanou děti a mladiství. Bohužel je ale problém, že se tomu v podstatě nedá zabránit. Internet je veřejný všem a to je špatně.

A za sebe – černý humor můžu.

Anikitos

Já rád černý humor, ale dá se pochopit, že to někteří neberou s humorem, i když na druhou strannu zase nechápu ty, co si to berou nějak moc osobně – vždyť je to jen humor (ani nejde brát ty vtipy vážně).
Ale je zase špatně, že to vidí i děti.

autacek

Otázka cenzury na internetu je poměrně složitá, dělat bych to nechtěl, nejde totiž jen o nevinné vtipy.

Vše souvisí s dostupností internetu a rodiče by měli zvážit, od jakého věku nechat dítě brouzdat po stránkách samo, i jaká vlastní omezení nastavit (nejlépe jak na dětském PC, telefonu a pod., tak na domácí bráně), ale ani to dětské uživatele mnohdy neochrání. To je ale daň za dnešní pohodlný elektronický přístup k informacím všeho druhu a to nepřespokládáte, že se omezení bude dítě snažit obejít.

Osobně jeden z mých prvních velmi negativních zážitků, ještě když byl Internet v naprostých plenkách a doma věc zcela nemyslitelná, bylo video (na dnešní poměry naprosto bídné kvality), z železničního přejezdu, či stanice, kdy dospělá osoba s dítětem chtěla koleje přeběhnout. Na poslední chvíli se však zastavila, uvědomíc si, že už to nestihne, bohužel však jen ona. Nevím již jestli to byl tehdy fake, černý humor, či co, ale tehdy jsem si uvědomil, že Internet může být nejen dobrý sluha, ale i zlý pán a je to něco naprosto odlišného, než co tu kdy předtím bylo.

KarellV

Zakázat dětem do nějakého věku internet..