Američanka

Čeká celý svět další světová hospodářská krize 2018/2019?

Mohl by mi zde někdo odpovědět jestli celý svět čeká další světová hospodářská krize jako byla v 2008? Několik lidí mi už řeklo, že by měla bejt v roce 2018/2019 a že to, co se odehrálo v 2008, byla jen předehra. Dá se tomu věřit, že svět čeká další krutá rána pro celosvětovou ekonomiku a populaci v dost horší katastrofě? Děkuji. P.S.: Doporučuji zhlédnout video v odkazu – https://m.you­tube.com/watch?v=Co­sydY_k52g

Nejlepší odpověď
marci1

Je to jako věštit z křišťálové koule. 🙂

„Krize vznikají při systematickém podceňování rizik a jsou doprovázeny ztrátou důvěry. V poslední době si můžeme všimnout, že je investováno téměř do všeho, protože trhy dlouhodobě rostou. Obávám se však, že právě nyní jsou podceňována četná rizika, což se v budoucnu může vymstít.“

Štěpán Křeček
hlavní ekonom BH Securities

Podrobněji: https://ct24.ces­katelevize.cz/e­konomika/2597207-blizi-se-dalsi-krize-mohou-ji-vyvolat-obchodni-valky-s-usa-nebo-predluzene-staty

Další odpovědi
aliendrone

Tak to že krize přijde, o tom není žádná pochybnost. Není to otázka JESTLI, ale KDY! Tohle určit je velice obtížné a myslím, že relevantní údaje ze kterých to lze určit má sotva několk desítek, maximálně stovek lidí na celém světě (a je tu i možnost, že to neví nikdo)! Všichni ostatní jen více či méně hádají, tak to prostě je. ;) :D :D

Video je pěkné, takové CITUPLNÉ. Já ten komentář v něm raději napíši >>

„… Dramaticky přibylo nezaměstnaných a DOKONCE lidí bez domova!…“

Typicky našemu systému vlastní vyjadřování. :D :D :D
Já bych tedy fakt, že „jen tak zmizelo“ >> 5 000 000 000 0­00 USD (!!), 8 000 000 lidí přišlo o práci a 6 000 000 lidí o bydlení [a to JENOM V USA!] komentovat o „trochu ostřeji“, ale co už. My přeci máme pravdu a lásku, že, takže musíme citlivě…

Pokud máš zájem se o krizi (jejích příčinách) dozvědět více, zkoukni tento film! https://www.csfd­.cz/film/410755-sazka-na-nejistotu/prehled/ Je to sice také „učesaná verze“, ale k tomu abys měla přibližný obrázek to stačí. :)

Kepler

Před deseti lety šlo především o finanční krizi, jako důsledku špatné finanční politiky bank. Těžko říct, jestli si z toho banky vzaly ponaučení a jestli se změnila úloha státu. Takže další krizi určitě nemůžeme vyloučit.

aliendrone

Keplere – ano, šlo primárně o krizi v bankovním sektoru (a jím zaviněnou), nicméně t se následně přenesla i do výrobních odvětví. Ono je to dnes všechno zcela provázané – banky i výroba. Proto také zkrachovalo mraky společností.

A jestli si banky vzaly ponaučení? LOL! Si děláš ze mě kozy? Však stát je vždycky ZACHRÁNÍ (Lehmanové byli jen vyjímka, všechny ostatní banky vláda podržela/zachrá­nila!) Vždyť to už znáš i od nás, KOLIKRÁT stát oddlužil JEN Českou spořitelnu, no? Odskákali to jen obyčení lidé jako ty nebo já.

Tudíž banky NEMAJÍ důvod se poučit, naopak, proč to nezopakovat, když se na tom dá TOLIK VYDĚLAT!! ;) :D :D Jen z kdysi už tak chátrajícího dolaru se stal téměř toaleťák, že ho dokonce překonalo i do té doby amíky vysmívané euro! :D :D :D

Kepler

No jo, máš pravdu. Ono taky krach na Wall Streetu ve 30. letech nebylo nic jiného. Akorát ten ve 2008 byla v porovnání s tím jen malou epizodou. Možná, že se přece jenom někdo poučil, stát určitě.