hapiky

Bývá ponejvíce trpělivý- úspěšný, nebo úspěšní lidé jsou spíše netrpěliví?

Trpělivý může lecos propásnout…

Nejlepší odpověď
annas

Vždy není všechno jednoznačné.

Trpěliivost přináší růže, bohužel někdy až na hrobě, když je tam přinesou potomci. Může se stát, že člověk, který něco dokáže, ať je či není trpělivý, ocenění se nedočká, za života, ale až po smrti.

Trpělivost je často považovaná za ctnost. Ale myslím si, že neplatí, když má člověk bolest.

Ale někdy se stane, že člověku k úspěchu pomůže využít příležitost, jindy dělat obvyklé věci neobvyklým způsobem atd.

,
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-ze-tajemstvi-uspechu-spociva-v-umeni-delat-obvykle-veci-neobvykle-dobre-nestaci-nekdy-zneuzit-prilezitosti

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prinasi-li-trpelivost-ruze-znamena-to-ze-je-treba-

Přináší-li trpělivost růže, znamená to, že je třeba čekat, až růže rozkvetou, či se dočkáme, až odkvetou, nebo zvadnou?"

Holandské přísloví má pravdu …
„Hrst trpělivosti má větší hodnotu než pytel rozumu.“

Netrpělivost čatso vede k podrážděností, je spojená s hněvem, tedy negativními emocemi. . takže může škodit zdraví.

Kdo by chtěl trávit čas s netrpělivým člověkem, který se stále kouká na mobil či hodinky a dává najevo,, že si dotyčného neváží? Může tak přijít o přátele.

Myslím si, že netrpělivost není dobrá vlastnost. Ale každý je strůjcem svého štěstí …

Další odpovědi
Drap

Ne, nebývá.