Avatar uživatele
bolak

Byli ste někdo někdá jako publikum v nějakých Nováckejch pořadech?

Kolotoč, Zlatá mříž, Silvestr, Novoty atd.?

A jak to tam vypadá s tím smíchem, když sem na to koukal v televizi, prakticky nic zajímavýho se tam nedělo a lidi se tam řechtali až jim tekly nudle z nosu. To je na povel případně maj nějakej vlastní archív smíchu a nebo si tam zvou jednom jednodušší lidi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? manon, anonym před 4247 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

V komparsu jsem nikdy nebyla…:-)

Vyjádřím se tedy jen k druhé části otázky…
Pokud ti jde o publikum a legraci, tleskání atd., dělá se to tak, že se sice točí celý pořad (ale i ten se při natáčení zastavuje a mnohé scénky se opakují, když je chyba – nejen technického rázu), jenže po kouscích. Když se stříhá, reakce a záběry lidí se různě prohazují, jak se to hodí.
Obvykle se ale točí tzv. Medvěd(i). Lidé se hned na začátku „rozehřejí“ nějakým vtipem nebo historkami, kamery přitom míří do publika (z různých směrů, na celek i detailní záběr vybraného diváka). Natočené „reakce“ se pak do hotového pořadu nastříhají a přimíchají.
Takže, když účinkující pronese nějakou extra humornou repliku (která se zdá vtipná často jen jemu), smějící se lidé, které vidíš za okamžik na obrazovce, se původně chechtali třeba úplně něčemu jinému. Jasně, že to často vychází i spontánně, ale smích se dodává do částí, které si „vtipné“ představuje hlavně scénárista a dramaturg pořadu…Tohle platí hlavně o soutěžích nebo velkých pořadech typu revue.
Neděje se tak ale vždy. Nekteré pořady jsou založeny na spontánní reakci publika (Na stojáka!) nebo tam záběry do hlediště nejsou vůbec, ale reakce jsou zřetelné (Show Jana Krause).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nešla bych nikam kde mi budou říkat kdy se mám smát nebo plakat. A je mi jedno, že jsou za zmíněné divadlo peníze.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Byl jsem několikrát v KOTLI a tam nikdy žádný smích nebyl.Pokládal jsem též několikrát otázky a vždycky se ten politik snažil vykroutit.Nikdy nedokázal na danou otázku odpovědět, tak jak jsem chtěl.Ale nikdy nic nevystříhli.Man­želka to natáčela a vždycky tam bylo všechno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

milionář a 1 proti 100

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek