ozzius

Byli si otroci vědomi své situace?

Když už byla například pátá generace otroků. Byli si vědomi, že takový jsou (něco jako pes, který ví, že je pes – asi? a ví, že má svého pána). Nebo si celou dobu mohli uvědomovat, že si jsou rovni i za předpokladu, že v tom byli vychováni.
PS: Snad jsem to interpretoval dobře, můj chod myšlenek nebyl zrovna postupný.

Odpovědi
Pepa25

Srovnání se psy není podle mě na místě – člověk si vždy uvědomuje svoji situaci, ani otrok není zvíře. Je samozřejmě otázka, jaké měli srovnání s okolním světem – to záleželo na tom, jak přesně byl organizován jejich živat a jestli se měli šanci s někým stýkat.

Smack

Otroci a gladiatoři byli psi.

Kelt

Někdo si to možná uvědomil, někdo ne. Ten, kdo se měl relativně dobře a měl lehkou práci, se na to díval jinak než ten, který makal jako otrok.

mosoj

A ty si uvědomuješ že jsi novodobý otrok?

JežíšKristus

Asi ano, ale nejspíš to nebrali, že jsou otroky v tom smyslu, v jakém ho chápeme my. Nejspíše to brali tak, že jsou jiná kasta.
Dnešní zaměstnanci se také nepovažují přímo za otroky, nedotknutelní v Indii se také chápají jako kasta, ne otroci. Otroci v Africe, kteří byli prodáváni Američanům, se možná také považovali za jinou kastu, bylo to pro ně „normální“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.