Lukes888

Byli podle vás templáři dobří lidé?

Nejlepší odpověď
Edison

Záleží na definici pojmu dobro. Co je dobré pro jednoho, nemusí nutně být dobré pro druhého.

Další odpovědi
Drap

Záleží na tom kdo a z jakého úhlu to hodnotí. Jistě byli někteří dobří a někteří ne. Stejně jak tomu je v každé větší komunitě lidí.

led

Oficiálne a mnohí aj skutočne konali v zmysle kresťanskej náuky „konej dobro a potírej zlo, co činíš pro Pána našeho Ježíše Krista, jest dobré a blahoslaveno“… V tomto zmysle boli dobrí. Ale mnohí pod pláštikom vyššie uvedenej náuky, bez ohľadu na náboženstvo, rasu, pohlavie a vek, lúpili a vraždili, tí boli buď odsúdeniahodní, alebo, ak boli mocní, bolí povýšení až na piedestál a vládli miliónom. Templári boli jeden z mnohých rádov, pôvodne ustanovený k ochrane Ježíšovho hrobu, ktorý rôznym spôsobom, po dobrom aj po zlom, rozšíril svoju moc na celú vtedajšiu Európu až nakoniec bol porazený svetskou mocou „lakomého“ francúzskeho kráľa, spojenou s Cirkvou svätou, ešte chamtivejším vladárom ľudskej mysle… Kto z nich bol dobrý a kto zlý, už nám nikto nepovie.

ivzez

Někteří jistě ano.

Kepler

Podle mého soudu nebyli, stejně tak jako mnoho jiných, kteří zabíjeli ve jménu svého boha, lhostejno kterého..

zvonisek

Ako kto. Niektorý človek je dobrý, iný zlý. Je to tak všade po celom svete a bolo to tak vždy.