Avatar uživatele
Agneta

Co soudíte o Napoleonovi? (dnešní 200leté výročí Waterloo)

Prosím nehledat ve Wiki, – jen co víte z hlavy. Čím je pro vás pozitivní, a čím negativní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, fcoop, redy, briketka10, gecco, anonym před 3227 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

na Wiki hledat tedy nebudu, ale můj bývalý přítel
namaloval krásný obraz právě Bitvu u Waterloo 😁
Doplňuji:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hpho­tos-frc3/v/t1.0-9/p235x165/55­7986_412084942230452_247­285471_n.jpg?oh=1b4e­5e96098b56462eb4296c5ad0­c5e0&oe=55E7E­AAD

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

O tom, že utrpěl porážku a zemřel na ostrově Helena jsem se zmínila u otázky http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-ze-paul-mccartney-ma-uz-dnes-73-narozeniny
--

Jinak spíš zajímavosti – nosil klobouk, nasazený rovně, ruku zasunutou pod kabátem, málo spal, nějak nebyl úspěšný u žen, nedostal třeba tu, kterou miloval atd.

N. B. " Armáda beranů, kterou vede lev, je silnější než armáda lvů, kterou vede beran.".

Tato Napoleonova strategie zvítězila často nad početní převahou spojenců.

Jinak o prohře se říká – Ten dopadl jak Napoleon u Waterloo…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Vše o něm už usoudila historie a nespočet litelarních děl. Proč bych měl ještě soudit já ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Škoda, že to v tom Rusku nedopadlo…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Něco jako Hitler.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Minas

Tak v pokoji mi vysí jeho obraz, domnívám se že je templář, ale to co dokázal mě nenechává sedět na zadku, na to že měl tolik postižení tak toho dokázal podobně jako jasponksý Šougůn Toyotomi, oba hoši byly hodně chudí a tím že jen dřeli udělili něco nemožného pro mnoha lidí, pro mě možného stali se vládcem své země, když v 90% to byly jen jeden šlechtický rod a když to nebyl ten rod byl další rod, on byl pomalu bezdomoc a dnes dobrý bojový stratég sice je templ, ale mám k němu spíše pozitivní vztah za jeho výkony a jeho vysoké ambice se mi vždy líbili

Drap: asi máš rád čechysmu co? že se takhle chováš

Doplňuji:
Annas: perfekcionista, nedivím se, ale že spal málo jsem nevěděl, díky za info neznal jsem ho

Upravil/a: Minas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Všichni tito Vyjimeční,včetně Napoleona,museli být v obecném smyslu narušené osobnosti.
Aby „dosáhli“ tam,kam dosáhli,museli být.
Psycho,nebo sociopatů je spousta – v lidských dějinách.
A je člověčím zvykem stavět jim pomníky a učit o těchto gigantech malé děti ve škole.
Otázka ovšem je,KDO je vlastně tzv. normální.

http://www.osel­.cz/6541-moudrost-psychopatu.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Hrabě Monte Christo – má většinu charakterových rysů jako Napoleon.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

Dobře vážení, nikdo nemá názor, tak tady je můj: co pokrokového N. zavedl, by měl vědět každý:

►Svatba byla možná na radnici (do té doby jen církev a kostel)
►rozvod manželství (jen na radnici)
►volební právo
►rovnost před zákonem
►zabavování církevního majetku, omezení moci církve
►ještě bych pár věcí věděla, ale už mně nic nenapadá – a toho budu zítra litovat, až to budu číst:DDD

před 3227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

gecco >>> nedopadlo? – tak to říká jen ve východním bloku…ten(N.) mu (carovi) dal!!!
Car si musel sám vypálit vlastní Moskvu, N. se nato přes zimu zavelebil v Kremlu, pak si sebral co chtěl jako suvenýr…a odešel – a o nic jiného mu nešlo, chtěl mu dát jen pár facek za paktování za zády:DDD

před 3227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉
No – nevím, nevím…
V důsledku toho, jak „carovi dal“ skončil na Elbě…
😉

před 3227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Yz2XP688u­YY
(srandička)

před 3227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Supéér…tak jako ty krávy neexistují, to dá rozum…:DDDD

před 3227 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek