Agneta

Co soudíte o Napoleonovi? (dnešní 200leté výročí Waterloo)

Prosím nehledat ve Wiki, – jen co víte z hlavy. Čím je pro vás pozitivní, a čím negativní?

Nejlepší odpověď
briketka10

na Wiki hledat tedy nebudu, ale můj bývalý přítel
namaloval krásný obraz právě Bitvu u Waterloo 😁
Doplňuji:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hpho­tos-frc3/v/t1.0-9/p235x165/55­7986_412084942230452_247­285471_n.jpg?oh=1b4e­5e96098b56462eb4296c5ad0­c5e0&oe=55E7E­AAD

Další odpovědi
annas

O tom, že utrpěl porážku a zemřel na ostrově Helena jsem se zmínila u otázky http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-ze-paul-mccartney-ma-uz-dnes-73-narozeniny
--

Jinak spíš zajímavosti – nosil klobouk, nasazený rovně, ruku zasunutou pod kabátem, málo spal, nějak nebyl úspěšný u žen, nedostal třeba tu, kterou miloval atd.

N. B. " Armáda beranů, kterou vede lev, je silnější než armáda lvů, kterou vede beran.".

Tato Napoleonova strategie zvítězila často nad početní převahou spojenců.

Jinak o prohře se říká – Ten dopadl jak Napoleon u Waterloo…

Drap

Vše o něm už usoudila historie a nespočet litelarních děl. Proč bych měl ještě soudit já ?

gecco

Škoda, že to v tom Rusku nedopadlo…
😉

klumprt

Něco jako Hitler.

Minas

Tak v pokoji mi vysí jeho obraz, domnívám se že je templář, ale to co dokázal mě nenechává sedět na zadku, na to že měl tolik postižení tak toho dokázal podobně jako jasponksý Šougůn Toyotomi, oba hoši byly hodně chudí a tím že jen dřeli udělili něco nemožného pro mnoha lidí, pro mě možného stali se vládcem své země, když v 90% to byly jen jeden šlechtický rod a když to nebyl ten rod byl další rod, on byl pomalu bezdomoc a dnes dobrý bojový stratég sice je templ, ale mám k němu spíše pozitivní vztah za jeho výkony a jeho vysoké ambice se mi vždy líbili

Drap: asi máš rád čechysmu co? že se takhle chováš

Doplňuji:
Annas: perfekcionista, nedivím se, ale že spal málo jsem nevěděl, díky za info neznal jsem ho

fcoop

Všichni tito Vyjimeční,včetně Napoleona,museli být v obecném smyslu narušené osobnosti.
Aby „dosáhli“ tam,kam dosáhli,museli být.
Psycho,nebo sociopatů je spousta – v lidských dějinách.
A je člověčím zvykem stavět jim pomníky a učit o těchto gigantech malé děti ve škole.
Otázka ovšem je,KDO je vlastně tzv. normální.

http://www.osel­.cz/6541-moudrost-psychopatu.html

Kelt

Hrabě Monte Christo – má většinu charakterových rysů jako Napoleon.

Agneta

Dobře vážení, nikdo nemá názor, tak tady je můj: co pokrokového N. zavedl, by měl vědět každý:

►Svatba byla možná na radnici (do té doby jen církev a kostel)
►rozvod manželství (jen na radnici)
►volební právo
►rovnost před zákonem
►zabavování církevního majetku, omezení moci církve
►ještě bych pár věcí věděla, ale už mně nic nenapadá – a toho budu zítra litovat, až to budu číst:DDD

Agneta

gecco >>> nedopadlo? – tak to říká jen ve východním bloku…ten(N.) mu (carovi) dal!!!
Car si musel sám vypálit vlastní Moskvu, N. se nato přes zimu zavelebil v Kremlu, pak si sebral co chtěl jako suvenýr…a odešel – a o nic jiného mu nešlo, chtěl mu dát jen pár facek za paktování za zády:DDD

gecco

😉
No – nevím, nevím…
V důsledku toho, jak „carovi dal“ skončil na Elbě…
😉

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Yz2XP688u­YY
(srandička)

Agneta

Supéér…tak jako ty krávy neexistují, to dá rozum…:DDDD