bolak

Byli Kain a Abel bastardi?

Když jejich rodiče nebyli sezdáni? Předpokládám že v té době ještě svatba neexistovala, nebo ano?

Nejlepší odpověď
Drap

Nebyli. I když svatba neexistovala, tak Evu a Adama dal dohromady Bůh a z tohoto spojení až následně vznikly církevní obřady jako je svatba. Vzhledem k tomu, že boží rozhodnutí je nad všechna lidská, nelze je považovat za bastardy, tak jak to slovo dnes chápeme.

Další odpovědi
arygnoc

na blízkom východe DODNES platí, že >pojal za ženu< = povedal >buď mojou ženou< – netraba žiaden sobáš (podľa biblie) – sobáš ako obrad vznikol až po roku 300 po vzniku cirkvi (kresťanskej), teda sa jedná o kšeft, v ktorom cirkev za obrady vyberala poplatky.

pred bohom stačí ono >beriem si ťa za ženu<.

slovo bastard, ľavoboček, sa v modernom jazyku nepoužíva ako nemanželské dieťa, ale je chápadné ako nadávka.

dnes sa dokonca nikto ani nezaoberá tým, či je dieťa zo zväzku manželského, alebo sa jedná o dieťa „slobodnej“ matky.

niet sa ani čo diviť, keď dieťa môže mať za rodičov dokonca i ocinka+ocinka či mamičku+mamičku.

:-Q

annas

V Bibli pojem manželství existovalo, ale o sňatku se nic neuvádělo. Takže z tohoto pohledu Kain a Abel nejsou bastardi.

Podrobnosti v článku Biblický pohled na manželství. – Bible TV

"Autorem manželství je Bůh (Gn 1,27.28). Manželství pochází z ráje (podobně jako sobota). Bůh stvořil člověka jako muže a ženu, tzn. jako sexuální bytosti. Tato pohlavnost člověka je Božím darem a jeho dobrým dílem (Gn 1,31 ). Muž i žena jsou Božím obrazem a oba mají nést Boží obraz (Gn 1,27)..

Muž i žena se v manželství „stanou jedním tělem“ (Gn 2,24). Každý z nich je samostatnou bytostí, ale jako manželé spolu vytvářejí novou jednotu (1 + 1=1)

Manželství je tedy Boží stvořitelský řád. V Novém zákoně je vztah mezi manželem a manželkou přirovnán ke vztahu mezi Kristem a církví (Ef 5,21–33). Tento vztah je ideální."

více v odkazu.
http://www.bi­bletv.cz/evan­gelium-pro-dnesek/38-lekce-biblicky-pohled-na-manzelstvi

marci1

Ne nebyli. První manželství bylo na nebesích. Bůh přivedl Adama do Edenu, rajské zahrady a vytvořil Adamovi protějšek : Evu, aby nebyl sám a pomáhala mu. POŽEHNAL jim a řekl : „Ploďte a množte se, naplňte zem, podmaňte si ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem i nad každým živočichem lezoucím po zemi.“ Tím, že jim požehnal a vyzval je, aby se plodili a množili, bylo „uzavřeno“ první manželství. 🙂

ano nym

jjjjjjjjjjjoo­oooooooooooo