Awe

Jak křesťanství vysvětluje Adama a Evu?

Mě by pouze zajímalo…Podle bible byl první můž až poté bůh vytvořil ženu z jeho žebra.Adam a Eva měli syny Kaina a Ábela.Když je podle nich toto základní kámen lidstva, jak se dále vyvíjelo lidstvo ze dvou bratrů otce a matky?On to musel být parádní incest nemyslíte?Jak se teda lidstvo podle nich dále rozmnožovalo?Jediná reálná verze je incest matky se synem.Nebo jim bůh vytvořil další ženy?Poučte mě
Doplňuji:
Díky…Mě to našeptávač nenašel :)

Nejlepší odpověď
Hamon

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/meli-adam-a-eva-deti-a-jak-to-pokracovalo

arygnoc

opäť rýchlo uzamknutá otázka, bez ďalších možnosti.
Biblia to má totiž značne popletené (kto by Kaina zabil, keď boli na svete iba 4 ľudia – viď Kainovo znamenie; kto bol Nód (Kainov svokor [tchán]?, odkiaľ sa vzal?, atď. atď. atď.):

Genezis 4:1 – 4:16:

Kain a Ábel
1 Adam poznal svoju ženu Evu, ona počala, porodila Kaina a povedala: Dostala som muža od Hospodina. 2 Porodila aj jeho brata Ábela. Ábel sa stal pastierom oviec, ale Kain obrábal pôdu. 3 Po istom čase priniesol Kain obetu Hospodinovi z poľných plodín. 4 Ábel obetoval prvorodené zo svojho stáda s tukom. Hospodin priaznivo zhliadol na Ábela a na jeho obetu, 5 ale na Kaina a na jeho obetu tak nepohliadol. Kain sa veľmi nahneval a tvár sa mu zamračila. 6 Hospodin povedal Kainovi: Prečo sa hneváš? Prečo sa ti tvár tak zamračila? 7 Či neprijmem aj teba, ak budeš robiť dobre? No ak nerobíš dobre, pri dverách číha na teba hriech a jeho žiadostivosť, ale ty ju máš ovládať. 8 Kain povedal svojmu bratovi Ábelovi: Vyjdime von! Keď boli na poli, Kain napadol svojho brata Ábela a zabil ho. 9 Tu sa Hospodin spýtal Kaina: Kde je tvoj brat Ábel? On odvetil: Neviem. Som azda strážcom svojho brata? 10 Opäť sa ho spýtal: Čo si to urobil? Hlas krvi tvojho brata kričí ku mne zo zeme. 11 Teraz budeš kliatbou vyhnaný z pôdy, ktorá otvorila ústa, aby z tvojej ruky vypila krv tvojho brata. 12 Keď budeš obrábať pôdu, už ti nevydá svoju silu. Budeš sa nepokojne potulovať po zemi. 13 Kain povedal Hospodinovi: Môj trest je väčší, než vládzem zniesť. 14 Ty ma dnes vyháňaš z pôdy a budem sa skrývať pred tebou. Budem sa nepokojne potulovať po zemi; ktokoľvek ma stretne, zabije ma. 15 Hospodin mu však povedal: Nie, to sa nestane, lebo ktokoľvek by zabil Kaina, toho postihne sedemnásobná pomsta. Hospodin poznačil Kaina, aby ho nikto, kto ho stretne, nezabil. 16 Kain sa vzdialil od Hospodina a býval v kraji Nód, na východ od Edenu.

Hamonov odkaz vedie na vysvetlenie podľa kanonických (predpísaných) kníh kresťanských cirkví.
nekanonizované knihy vôbec netvrdia, že Eva bola prvou ženou Adama, ba ani to, že bola matkou všetkého ľudstva (to koniec koncov netvrdí ani biblia).

skúste si do gúglu hodiť Lilith.

badisko

jenomze eva nebyla prvi zenou …