Ganymede

Byli byste pro?

Kdyby ministerstvo věd přispívala dětem na nějaké vědecké pomůcky, myslím, každému, který by jsi něco takové chtěl na domácí bádání pořídit.
Mě by to teď bodlo :D

Nejlepší odpověď
Quimby

Ne

Když už by na to byly peníze, tak by se to mohlo nabídnout jako kroužky ve škole pod vedením někoho kdo tomu rozumí a mohl dětí správně nasměrovat.
Navíc 10 mikroskopů pro 10 dětí mi přijde trochu zbytečné, stejně si s tím nebudou hrát pořád, tak by se to tahle mohlo rozdělit.

(Ministerstvo věd neexistuje, věda spadá pod ministerstvo školství a pak ještě existuje akademie věd.

Další odpovědi
gecco

Ne

Ne…

  1. ke smysluplnému bádání je třeba mít i nějaké základy, což děti, obvykle, nemají
  2. na školách je možné provozovat zájmové kroužky se školním vybavením a pod odborným dohledem
  3. pokud je nějaké dítě opravdu dobré, může prostřednictvím odborného garanta požádat o vědecký grant

___
To, co navrhuješ, by vedlo k nesmyslnému plýtvání prostředky…
😉

Dismas

Ne

Nejmenované etnikum by to hromadně nakupovalo a pak odnášelo do zastaváren.

briketka10

Ne

Ježuch se asi moc nevyznamenal co, ale jsem taky pro Ne.

Drap

Ne

Ne, už jenom proto, že ministerstvo věd nemáme.

Kura

Ne

led

Jiná odpovědˇ- jaká?

To tu už bolo. V zriadení, na ktoré mnohí dnes spomínajú v zlom,boli vytvárané bezplatné „vedeckotechnické, športové a kultúrne krúžky“ pre deti pod záštitou rôznych ministerstiev, hlavne Ministerstva školstva, kde sa deti nielen učili a rozširovali svoje záujmy, ale aj bádali a tvorili, mnohé aj doma.

brillant

Ne

Klaproth

Ne

Bez znalostí a odborného vedení doma nic nevyzkoumáš.

Nechápavé

Ne k čemu

Mc Merkurion

Ne k čemu

…od toho jsou rodiče…

lexx

Ne k čemu

a ještě o červený Karkulce, nešlo by ?

Šidlo

Ano, furt lepší než aby si děti kupovali mobily...

ech, vidím, že deťom dospelí ,,doprajú" ......ešte aj keď ide o vedu

tie kružky za socíka fungovali …ehm, niektoré.....aj to boli šachistické, modelárske a spol. to jest bola tam proste určitá spoločnosť čo sa týka detí aj vedúcich…a viem, že niektoré naozaj význačné mozgy tam začínali

na druhej strane: pokiaľ viem, ,,dom pionierov" v bratislave, dnešný prezidentský palác, bol po účinkovaní ,, budúcich budovateľov" totálne zdemolovaný…takže, činnosť úspešná, deti vychované.

áno, to by bolo strašné, aby deti v súkromí domova mohli sami bádať, čo by chceli.....ešte by si vypestovali samostatnosť pri práci a túžbu po vedomostiach nezávislé od kolektívu…brrr…do­konca aj tí introverti by sa vyhli krúžkom…strašná predstava

a peniaze na mikroskopy detí by boli, keby rodičia nevolili zlodejov.....

GM

Ne

Lamalam

Ne

Děcka by si jenom hrála, vážná vědecká práce je podmíněna mnohaletým a soustavným studiem.