Byl k vám osud milý?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne.

Ale když to vezmu z toho hlediska, že jen díky šťastné náhodě jsem už nejmíň 7× unikl jisté smrti, tak mám vlastně kliku.

Další odpovědi
marci1

Ostatní odpověď.

Jestli je nám vše v životě předurčeno, tak jsem spokojena. Kdybych nebyla, tak by mi to stejně nic nepomohlo. 🙂
Jak tvrdí Epiktétos: „Ačkoli si nemůžeme vybrat, co se nám stane, můžeme si vybrat, jak na to zareagujeme.“

Drap

Částečně.

.

Edison

Ostatní odpověď.

Osud neexistuje. Budoucnost je pevně daná už Velkým třeskem, kdy byl chod vesmíru spuštěn, podle předem naprogramovaného schématu, říkejme jim přírodní zákony. Vlasně by se to nazvat dalo i osudem.

Ale chceš-li… byl především spravedlivý. A myslím, že je spravedlivý ke všem.

dudu

Ostatní odpověď.

Nemám pocit, že bych někdy dostal něco zadarmo, ale zvládám to.

led

Ostatní odpověď.

Žijem a to je už čo povedať. Ešte stále žijem a nepoznám lekárov. Tak je ku mne osud milý, alebo nie? To neviem posúdiť, ale počkam až do svojej smrti a potom vám odpoviem presne.

jirka F

Ne.

………….

Rokio

Žádný osud není. Jen to co si sami vytvoříme.

Každý je strůjcem svého štěstí.

hapiky

Ostatní odpověď.

Nevím totiž za co může osud, a za co já sám. Stále více věřím tomu, že tzv. osud Země jako takové, je jen film, který se už dávno odehrál, proto je budoucnost předpovězena a už se stala, a těžko se změní, pouze jen detaily.

EKSOT123

Ostatní odpověď.

Děs.
Vybrat jednu z Foundem nabízených možností a to povinně je blbost. Část osudu nám byla přidělena podmínkami, kam jsme se narodili, část si tvoříme sami, část nám tvoří ostatní lidé a okolnosti. Osud je důležitý, ale důležitější jsou body, které si člověk odnese, ty může sbírat nejen v odpovědích cz a nejen na výsluní.
>Osudu neunikneš: Donaldu Trumpovi prý kartářka v mládí předpověděla, že bude bydlet ve státním bytě po černochovi. Vyděšený Trump se prý proto snažil vydělat co nejvíc peněz, aby nemusel do státního bytu. Ale ani miliardy ho před věštbou neochránily.
>Štěstí se točí dokola, směr dráhy každou chvíli kloní, hned mne, hned Tebe zavolá a blázny v kruhu honí. Nech bejt, co nelze zadržet, nech motýla, ať letí odsud, jen Ty sám se držet hleď! Vždyť Ty držíš život i osud.
>Dávaj pozor na svoje myšlienky, stanú sa slovami. Dávaj pozor na svoje slová, stanú sa činmi. Dávaj pozor na svoje činy, stanú sa zvykmi. Dávaj pozor na svoje zvyky, stanú sa charakterom. Dávaj pozor na svoj charakter, stane sa tvojím osudom.
>Až se ti jednou bude zdát – Jakub Smolík
>Václav Havel, vtipem osudu se dostal z Hrádečku na Hrad, nebo se díky zázračnému výstřelu z luku též stal indiánským náčelníkem. Co říká na svůj dobrodružný život?: „To je dlouhý řetěz událostí a jsou to různá rozhodnutí, která jsou vždycky ve své podstatě, aspoň jak já to zakoušel, byla to rozhodnutí mravní. A vznikne z toho jakýsi řetěz, řetěz událostí, kde na konci toho řetězu člověk vlastně zjistí, že se stal dobrodruhem, ačkoli nikdy nechtěl žádným dobrodruhem být. Že se stal případně i v očích mnoha lidí hrdinou, ačkoliv se nikdy nerozhodl pro kariéru hrdiny. A posléze se stane i politikem v nejvyšší funkci, aniž kdy na to pomyslel.