KARI05

Bylo nebezpecne mit telefon v ruce, kdyz jsem se koupala a telefon byl připojený k nabijecce?

Nejlepší odpověď
Drap

To neni nebezpečné. To je přímo hazard.

Další odpovědi
led

Žiadny telefonický hovor nie je tak dôležitý, aby ste museli ostať vo vode.

Teoreticky úraz elektrickým prúdom nehrozí, od nabíjačky do telefonu ide malé napätie s nízkym prúdom, ale hovorí sa, že náhoda je blbec a stane sa práve to, čo nik nepredpokladá, prieraz vstupného elektrického prúdu na výstupný kábel s následným elektrickým šokom.

Lepšie je vyliezť z vody a až potom prijať hovor. Nielen lepšie, ale aj bezpečnejšie, veď čo keby vám váš milý ponúkol sobáš, veď sa môžte z toho šťastia utopiť. Takže nejde len o úraz elektrickým prúdom, ale aj možnosť šoku a nekoordinovaných pohybov a zvukov, čo je vo vode zvlášť nebezpečné.

JájsemRaibek

Odpovím ti jen takto:
http://www.eshop-tabulky.cz/2321-546-thickbox/vystraha-zivotu-nebezpecno-pouzivat-elektrickych-spotrebicu-ve-vane-i-sahat-na-ne-z-vany.jpg

AAmila

Jop určitě se něco může stát.

cochee

Ani ne, pokud se týká poranění napětím 230V, myslím, že u současných zdrojů, neobsahujících transformátor, se už nebezpečné napětí na výstupu objevit nemůže, to by se dřív zakouřilo z telefonu. A jiné nebezpečí snad ani nepřipadá v úvahu.

gecco

Pro telefon je takové jednání nebezpečné určitě (pokud nemáš některý z modelů s krytím aspoň IPx4, lépe IPx7)…
😉
Tobě ale nebezpečí takřka jistě nehrozí – tedaže by ve zkratu vybuchla baterka telefonu…
___
Každopádně se ale takové jednání neslučuje s logikou věci.

Dochy

Co přesně znamená „když jsem se koupala“? Ve vaně je to nebezpečné (nabiječka by vám tam nic vyloženě nebezpečného pustit neměla, na druhou stranu ve vaně a ve vodě může za jistých okolností být nebezpečných i 5 V a navíc nikdy nemůžete vědět, že v nabíječce nedošlo k poruše, která bezpečnost může dále ovlivnit). Pokud jste z vany venku a jen trochu… nedousušená, mělo by to být pro vás poměrně bezpečné, jestli i pro telefon to už je jiná otázka…

Šidlo

neodporúčam

lacné mobily vedia vybuchnúť aj v normálnej nabíjačke, v normálnej sieti…čo teprv kvalita ich izolácie? nanič, predpokladám

nepokúšajte osud…chovajte sa k elektronike opatrne, ako k zvieraťu

lexx

no pokud je vodotěsnej…ale lépe nezkoušet