kalimerkon

Byl by to z historického hlediska geniální strategický plán na ovládnutí světa?

Všechny „západní“ evropské země včetně USA v současnosti dodávají zbraně Ukrajině čímž snižují svou vlastní vojenskou obranyschopnost. Byl by to geniální strategický tah, kdyby za několik týdnů podepsala Ukrajina pakt s Ruskem a společně s Běloruskem zaútočily na „překvapenou“ Evropu a Čína na Tchaj-Wan?

Nejlepší odpověď
Filip84

„Všechny … země … dodávají zbraně …, čímž snižují svou … obranyschopnost.“

Lapsus. Tak to není.

Máme přece nějaké zbrojovky, a v Říši – a to se podívejme – ano!, taky tam mají zbrojovky. A ti „vrazi z Wall streetu“, co nám tady posílali amerického brouka, a „mor, cholera, mravenci – Trumanovi spojenci“, a tak vůbec, taky mají zbrojovky, představ si to!

A ty zbrojovky vyrábějí zbraně, pořád, další, dokolečka dokola a chtějí prodat, protože lidé jako obvykle vyrábějí věci, aby je pak mohli prodat, ne na to, aby je vystavili ve skladu a chodili se tam na ně dívat.

Je to stejná logika, jako bys děl, že každý vandrák, co si koupí Glocka, oslabuje naši bojeschopnost. Samozřejmě, že to s ní nemá vůbec nic společného! 🙂

Další odpovědi
Ametyst

Zbytečné plýtvání, zbraní netřeba. Západ jde se svou zelenou antitechnologickou ideologií do středověku. Nekonkurenceschopná regulovaná a dotovaná ekonomika na bázi kvót skomírá. Když jsou sami obyvatelé schopni toto vidět, samozřejmě že to vidí i politici jmenovaných východních zemí, a těší je to. Nemusí hnout prstem.

Disraeli

Ne, protože za jedno ty státy se kvůli tomu nijak vojensky neoslabily a za druhé je na světě tolik států a mnohem „bojeschopnějších“, tedy celkově lepších, než třeba Ukrajina nebo i Rusko.

Na to, aby stát dobyl svět vojensky, by musel být technologicky o tolik napřed než ostatní… a to žádný stát není. Tj. některý stát musel mít technologie jako ze sci-fi, oproti ostatním. Navíc na ovádnutí státu ho nemusíš vojensky obsadit. Stačí například převrat… Takže pro ovládnutí více států by bylo třeba několik hromadných a strategicky skvěle promyšlených převratů (které by ovšem musely mít podporu a to i tuzemského vojska – nebo alespoň některých vyšších důstojníků. Prostě by musely být úspěšné).
Lepší je salámová metoda/taktika a ještě lépe nevojenský postup při „ovládnutí světa“. ;)
Lidi/společnost i státy se sjednocují a spojují vedením/vůdcov­stvím, než útlakem, násilím a strachem… To pak ani není trval ani jisté/stabilní. Lidi tam musejí být dobrovolně nebo to alespoň tolerovat (a to nejen lidi, ale i složky z těch států – hlavně ozbrojené).

led

Nie všetky západní europské zeme v súčasnosti dodávajú zbrane Ukrajine. Nezveličujte, nanajvýš niektoré, väčšina západoeurópskych krajín…
Ak otvoríte mapu, zoznam, Európskych štátov, možno zistíte, že okrem veľkých západoeurópskych štátov, jestvujú nielen v západnej Európe (západne od čoho?) ale v celej Európe, aj ďalšie menšie štáty. Aj na západ od Vltavy a Labe nájdete štáty, ktoré nedodávajú zbrane Ukrajine.

Ak chcete diskriminovať vlastnú otázku a jej zmysel, podaril sa vám touto otázkou „geniální strategický tah“ chybným popretím skutočnosti.

paul1

Bylo by to nejspíše genitální.