aliendrone

Za stávající situace nepravděpodobné. Systém je čím dál tím blíže malthusiánských válek a ohromné prostředky nutné k takovému (jinak ovšem technicky možnému a žádoucímu) počinu se téměř jistě NENAJDOU. Všechno se rozkrade a probendí na „uprchlících“ a dalších „idiotprojektech“­. :(

Další odpovědi
Roman71

I kdyby jim snaha o kolonizaci měsíce vyšla, co přínosného by to poskytlo lidem? Amerika se topí v dluzích a jejich vysněná kolonizace (nejen) měsíce je bude stát víc než peníze. Lidstvo na zemi, Ameriku nevyjímaje, se zmítá v problémech a světové velmoci soupeří, kdo první ovládne vesmír.. špatná investice.

Kepler

Tomu nevěřím, snad se tam nanejvýš založí nějaké stálé vědecké základny. Není důvod kolonizovat Měsíc. Země v Africe a Asii byly kolonizovány proto, aby se využilo jejich bohatství. Na Měsíci nic využitelného není a kdyby tam nakrásně něco bylo, těžit to by bylo moc drahé.

dudu

Hybatelem zvýšeného zájmu o Měsíc je možnost těžby izotopu Helium-3 (též helium 3, značka 3He, někdy nazývané také tralfium[3]). Vše je o penězích. Jejich event. dostatek umožní vybudovat na odvrácené straně našeho souputníka stálou, pravidelně obsazovanou vědeckou stanici a na vhodném místě raketovou základnu. Velmi perspektivní je též zřízení orbitální stanice na oběžné dráze.

Drap

Ne, nebude.

Rokio

Podle mě nebude, protože má strašně nízkou gravitaci a žádnou atmosféru. To už je Mars lepší na kolonizaci.

elkon

Na měsíci není běžný život možný, takže asi těžko.

hapiky

Drap: Ono by nebylo na škodu trochu rozvést proč? Ano-Ne umí říct i předškolák.

hapiky

Kepler: Nemůžeme říkat , že tam nic není když to nevíme, ale to není ten pravý problém. Ten spočívá v lidské hamižnosti. Jen si představte, že by někdo mohl být prezentován jako majitel pozemků na měsíci, nebo něco podobného(firma se sídlem na měsíci apod). Už dnes je neuvěřitelné, do čeho jsou mocní schopni investovat jen pro prestiž.