♥♥♥

Brýle na dálku, jak je to s nošením?

Dobrý den, potřebovala bych se optat jak je to s brýlemi na dálku. (zítra si je vyzvednu- mám 1 dioptrii na pravé oko a půlku na levé oko) Je možné brýle nosit celý den a sundavat si je třeba jen když si já nevím třeba čtu, píšu? No pokud je budu mít celý den tak se mi ten zrak ještě zhorší? Mohu je nosit třeba když koukám na televizi? Děkuji za všechny informace. (když budete chtít, napište do zpráv)

Nejlepší odpověď
Funna

pokud jsou na dálku, tak je používej opravdu jen na dálku (např. při řízení)…je zbytečné při tak málo dioptriích „ničit“ oči brýlemi…

Další odpovědi
anonym

Odpovím, ale do zpráv psát nebudu.
Brýle na dálku se mají nosit tak, jak jsi napsala. Prostě celý den až na výjimky, kdy by jejich nošení bylo spíše na závadu, tedy kdy bys s nimi špatně viděla. V prosinci mi právě kvůli tomu můj očař vynadal.
Brýle máš poroto, aby se zrak zbytečně nenamáhal a nezhoršoval. Pokud máš nějakou oční vadu, tak se to samozřejmě může nějakou dobu zhoršovat. Brýle určitě nos. Kdybys postřehla, že s nimi vidíš hůře, tak jdi znovu na oční a nech si oči překontrolovat.

marci1

Brýle na dálku noste stále ( mimo čtení, psaní ), jinak se Vám zrak zhorší.

arygnoc

krátkozrakosť, vec, čo ma prenasleduje už 40 rokov.
nosím okuliare, pripadám si bez nich ako nahý.

1, 25 dioptrie si držím prakticky od puberty.

povera, že keď okuliare u krátkozrakosti nebudete nosiť, neplatí, nejedná sa o akomodačnú vadu ale (najčastejšie) o rastovú vadu oka (je proste dlhšie v predo-zadnej osi).

pri pc, čítaní, písaní a práci na „dosah ruky“ okuliare nepoužívam, ale na ulici som bez nich stratený (okrem pocitu „niečo mi chýba“).
výhoda je pri jemných prácach – netreba lupu a pod.

mosoj

Krátkozraký jsem cca od 35 let. před deseti lety jsem si nechal udělat částečnou korekci laserem ( nechtěl jsem přijít o vidění na blízko!).
Na Oftě v Plzni mně doporučovali střídavě brýle nosit a nenosit. Prý se s tím cvičí akomodace oční čočky, která je třeba pro současné vidění na blízko.

Nicméně i bez jejich doporučení jsem to tak dělal. Brýle nosím jenom tehdy když to potřebuji na televizi, v autě a dlouhodobě venku. Při práci a doma je nepotřebuji. Tak nevím proč bych si je nosil. Navíc s nimi nevidím též na střední vzdálenost.
Pověry o kažení očí patří někam do minulého století.

Jakub Tlapal

Určitě nosit pořád. I v běžném životě potřebuješ vidět. Jakmile je nemáš, oči zaostřují a tím se namáhají. Něco jiného je, když máš brýle na blízko. Ty mám já a nosím je jen na čtení, jinak si je sundávám. V tvém případě je nos pořád a sundávej si je na čtení. Ještě j budeš ráda pořád nosit až zjistíš, jak díky nim skvěle vidíš i listy na stromech 🙂 .