joachim8

Má tu někdo zkušenost s očními cviky? Myslíte, že mohou pomoci při lehké oční vadě (do jedné dioptrie)?

Nejlepší odpověď
arygnoc

kravina.

žiaden oftalmológ vám nepotrvrdí účinok akéhokoľvek cvičenia na optickú vadu oka (preštudujte si anatómiu oka a pochopíte prečo).
ignorovanie používania optických pomôcok naopak zrak môže zhoršiť, prípadne spôsobiť iné komplikácie (bolesti hlavy, nadmerné slzenie, …).

keď si prečítate články o očných cvikoch, ani pod jedným nie je podpísaný lekár, ale kadejaký šaman, prípadne zdroje sú neznáme.

dôverujte svojmu oftalmológovi.

;-Q

Další odpovědi
orwell

Kdysi jsem to zkoušel podle nějaké brožury (název si už přesně nepamatuji, tuším, že „Dobrý zrak i bez brýlí“), ale bezvýsledně. Konzultoval jsem to se svou oční lékařkou a ta prohlásila, že je to blbost. Tak nevím.