multifokální brýle

Jaké máte zkušenosti s nošením multifokálních brýlí? Nejsou s nimi problémy např. při chůzi po schodech, při sportu apod.?

Nejlepší odpověď
ReHu

Moje mamina je má a nedá na ně dopustit. Sice si musela zvyknout na „jiné dívání“, ale prý než aby musela pořád brýle přehazovat, např. v obchodě nebo při čtejí jízd.řádu… Je třeba si zvyknout, že při čtení trochu sklopím oči dolů, jako když mám brýle posazené nízko na nose, a na dálku se dívám cca rovně, výš než je čtecí sklo.

Další odpovědi
Michal

Jsou-li dobře posazena skla:blízko,dálka je to ideální pomocník.Navíc oko se umí adaptovat tak,že se přizbůbí.Nebudete nakonec vědět,že nosíte tento typ brýlí.