hubickova

Bouřka – jak daleko je

Nemůžu si vzpomenout,jak se počítá,jak daleko je bouřka.Když se blejskne,jak se to počítá do zahřmění,jak daleko je bouřka.Doufám,že jsem to napsala srozumitelně.

Nejlepší odpověď
LysoňXXX

1 vteřina = 300metrů..

Další odpovědi
Natt

Když slyšíš hrom a za 3 sekundy je blesk bouřka je 1km daleko. když napočítáš 6 sekund bouřka je daleko 2km.
Doplňuji:
letos jsme se to učili ve fyzice.

bolak

Tak rychlost zvuku (hrom) je 340 m/s a rychlost světla (blesk) je 300.000 km/s.
Což v podstatě znamená že když se zablejskne, tak co sekunda to 340m.

1 sec – 340m
2 sec – 680m
3 sec – 1020m

atd.

vaiko

Čas v sekundách mezi bleskem a zahřmením děleno třema= jak daleko v km je bouřka resp. byl onen blesk.

Damiana

Přesně tak to počítám také. Blesk – začnu počítat po vteřinách, do té doby než zahřmí. Napočítané vteřiny – to je počet kilometrů/vzdá­lenost bouřky od místa, kde se nacházím.
Je to sice taková „starožitnost“, ale snad právě proto to tak funguje.

Drap

Říkává se , že co sekunda to kilometr. Neni to však uplně pravda, protože bouřky nemívají přímý jednotný směr, a ani rychlost.
A pro upřesnění je teď jedna přímo nade mnou.

Michal Kole

tuším, že 3 sekundy pokud je bouřka vzdálená 1 km protože rychlost zvuku je 300 m/s (orientačně)

LůcaDůcaPůca

my jsme se učili že od blesku když se počítají sekundy do hromu tak se ty sekundy vydělí 3 a vyjde to v km takže když je to 9 sekund tak je bouřka daleko 3 km :)

Pipka

Počítáš od doby kdy se zableskne do doby kdy zazní hrom jako sekundy