Avatar uživatele
Plyšák

Přítele úplně nesnesitelně bolí záda dole v kříži už asi půl roku, měl by s tím zajít do nemocnice?

Přítele úplně nesnesitelně bolí záda dole v kříži už asi půl roku.Doma většinou sedí u počítače a do školy dojíždí na kole(teď 12 km tam a z5). Odmítá s tím jít do nemocnice,protože se domnívá,že je to normální (je mu 16) ,poradíte mi něco,co by mu pomohlo nebo by s tím měl vážně zajít do nemocnice ?
Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2478 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pomohlo by mu, kdyby se začal zřejmě pohybovat normálně a pokud ho bolí záda, zašel k lékaři. Žádná jiná rada mu nepomůže.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Samozřejmě, že musí k doktorovi - a čím dřív, tím líp...!!!
Musí absolvovat nějaká vyšetření (páteř, pánev) - tady nikdo netušíme, s čím má problém.
Pokud jde např. jen o vadné držení těla, pomůže mu rehabilitace - ale taky může jít o vážnější poruchu...
Prostě jej k lékaři ´dokopej´...
;-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Do nemocnice s tím rozhodně jít nemusí, ale návštěva jeho praktického lékaře by jistě byla dobrá volba. Lékař ho pošle na RTG, popř. na neurologii a zjistí se příčina bolesti. Nemusí to být nic, ale vzhledem k tomu, že je mu 16 let, bolet by to zrovna nemuselo. Raději jít k lékaři zbytečně, než .... :-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Při bolestech bederní části páteře, zvláště pokud je tam lordóza či jiný problém
i "výrůstky" je jízda na kole často dobrovolnou "sebevraždou" :)!
Musel by sedět vzpřímeně: páteř, kyčle a stehna musí být v pravém úhlu.
V akutním stavu, při bolestech kolo vynechat.
Navštívit lékaře, zjistit oč jde, rehabilitovat = naučit se správné (uvoňovací a zpevňovací) cviky, měly by se stát pravidelnou součástí jeho života.
80% cyklistů v ČR jezdí na nevhodných kolech :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Může to být stále růstová bolest, ovšem doopravdy nějak pomoci může až někdo po znalosti jeho těla-vyšetření, skeny, apod. (nemusí to být nutně doktor, stačí doktorské vzdělání), ovšem toto se může jen, když doopravdy do té nemocnice k doktorovi zajde, jinak může uškodit nečinnost, cvičení i další opakování normálních pohybů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BlackTerry

Studuju fyzioterapii a říkám, že bolest v kříži se nesmí zanedbat. Může to mít mnoho důvodů - vadné držení těla, může ho to bolet i z toho počítače a i z kola, protože při jizdě na kole jsou záda ohnuta, hrudní kyfóza se oplošťuje a to má vliv na celou páteř, zatěžují se ostatní části zad. Určitě ať s tím zajde do nemocnice či za fyzioterapeutem, ten mu poradí, jaké cviky cvičit (většinou uvolňovací cviky na bederní páteř a lumbosakrální přechod). Pokud se to zanedbá, může mít nejen horší bolesti, které se pak těžko odstraňují, ale také se u něj může objevit svalová dysbalance, tj. že to má vliv i na ostatní svaly na zádech a bolesti se můžou objevit i tam a celá záda si rozhodí. Co můžu doporučit jako částečný laik, tak ať netráví moc času u počítače ani na tom kole a ať si místo kola jde radši třeba zaběhat. Prostě nebýt moc dlouho v zatěžující poloze pro záda.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví