oves

návštěva přítele v nemocnici

Dobrý den, mám kamaráda, který je nemocný. Již před půl rokem se léčil s boreliózou, nyní byl na kontrole a zjistilo se, že výsledky nejsou v pořádku. Proto ho radši poslali do nemocnice, bere antibiotika a je na infekčním oddělení. Ráda bych ho navštívila nebo mu aspoň donesla nějakou čokoládu, ovoce nebo knížku na čtení. Nejsem si ale jistá, jestli mě za ním pustí, jestli je možné se s ním vidět nebo mu aspoň po sestře/doktorce poslat dárek. Nemocnice, kde leží, je docela daleko a nerada bych cestovala zbytečně. Navíc bych to ráda udělala jako překvapení.
Děkuju moc za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Kelt

V tomto případě bych doporučil zavolat si na dané oddělení a domluvit se z nějakým doktorem z daného oddělení a ten může říci, zda je to vhodné, nebo nebezpečné. Dárek by určitě dostal .

Další odpovědi
carpediem

Na infekční návštěvy můžou, ale pokud by měl karanténu, nebo by mělo celé oddělení z nějakého důvodu karanténu, což se stát na infekčním opravdu může, tak tě za nim nepustí.
Ráno si tam zavolej, oni ti poví i dobu, kdy jsou návštěvy možné. Dnes je ve většině nemocnic povoleno i návštěvy mimo návštěvní dobu, vše je o dohodě.
Doplňuji:
O to jestli jsi rodina nebo ne nejde, jde o pacienta, dnes se preferuje holistický přístup, takže nikdo nebude řešit, že nejste rodina, jen ti nepodají info o zdravotním stavu.

Pokud pacient není v karanténě, tak se může po nemocnici i volně pohybovat, zajít si do obchodu atd.

Funna

ve většině nemocnic nejsou návštěvy infekčního oddělení povoleny (nepíšeš, do jaké nemocnice se chystáš) a pokud jsou povoleny, tak jen po individuální domluvě…pokud nechceš jet zbytečně, zvedni telefon a zavolej tam a domluv se s personálem…pokud mají povoleny návštěvy, borelióza není přenosná z člověka na člověka, takže by tě mě k němu měli bez problému pustit..ale pokud mají povoleny návštěvy…moje mamka přesně tohle prodělala před měsícem..na infekčním malovalali, tak byla na interně a návštěvy byli bez problémů, pak ji přesunuli na infekční, už jsme k ní nesměli…nemají tam prostě návštěvy…

dnb

Zkus se domluvit telefonicky (pokud nemas cislo, sezenes ho pres net), na infekcni nevim tak uplne jiste, jestli te pusti nebo ne, ale spis bych rekl ze ne. Neco jineho by bylo, kdyby jsi byla nekdo z rodiny, to pousti bez problemu, ale kamarady/kamaradky jen stezi. Pokud te nepusti, sestricka mu ten darecek mile rada odnese a muzes mu k nemu pripsat i nejaky vzkaz.

lota

Zavolat tam a zeptat se…