Avatar uživatele
Lucimia

Jak se projeví nachlazení ledvin?

Jak se projeví nachlazení ledvin? Dneska jsem byla na kole a chvíli jsem jela bez mikiny jen s krátkým tričkem, že mi kousek lezli záda. Večer mě začaly bolet ledviny. Bohužel můj pitný režim je dosti katastrofální, především včera jsem vypila pouhou 1 skleničku večer (dřiv jsem neměla žízeň), tak také to může být z toho. :-( Vím, že jsem blbá a od teďka na to budu dávat větší pozor. Jsem zdravotník, ale jak se říká - kovářova kobyla chodí bosa. :-(
Ptám se proto, co může způsobit nedostatek tekutin, popř. nachlazení ledvin? Měl jste tento problém někdo? Jak se to projevuje? A co proto můžu dělat - teplé zábaly,apod.?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4469 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Jako zdravotník určitě víš, že pokud ti něco řeknu, tak se to stane-je to vlastně vsugerování toho stavu. Proto zi neřeknu co tě čeká nedodržením pitného režimu.
Ano, máš pravdu v tom, že jsi prochladla. Nyní bys měla být v teple a pít nějaký teplý čaj. Je to jen chvilkové a tak to odezní samo.
Jinak doporučuji pít více. sice se říká, že se má pít jen když má člověk žízeň, ale přesto. Ty 2-3 litry jsou přehnané (vím ze své zkušenosti).
Jinak, co může zapříčinit tvé prochladnutí uvedu jen ty nejhorší scénáře: selhání ledvin a dál určitě víš.
Jinak u tewbe, jako u dívky navíc hrozí ještě prochladnutí vaječníků a to by mohlo mít dalekosáhlé následky včetně neplodnosti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Pitný režim je opravdu důležitý. Já piju, i když nemám žízeň. Ať jdu kamkoliv, beru si s sebou láhev vody. Měla jsem kámen v močovodu, v nemocnici jsem podstoupila jeho extrakci. Zkuste bylinkový ledvinový čaj. Ze zkušenosti vím, že zabírá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Zánět jsem měla v 15 letech a nikdy na to nezapomenu.Ještě se přidala kolika a bylo...Popíšu jak to bylo,ale příznaky jsou u každého jiné.U mě k nefritidě došlo důsledkem neléčené chronické cistitidy,která něměla žádné příznaky.Takovou bolest v zádech jsem nikdy nezažila-podobné ale mnohem,mnohem delší byly kontrakce při porodu.Zvracela jsem,točila se mi hlava a ke všemu se dostavila anúrie.Myslela jsem,že si lehnu a vše přejde.Nakonec mě po dvou hodinách vedla vychovatelka na internátu do špitálu-pak si už nic nepamatuju.Jen kapačky,odpornou dietu a půl litru tekutin denně-po několika dnech zase hektolitry čaje.Pak jsem pár let po prochladnutí měla slabé bolesti zad a vždycky histericky letěla k doktoru,ale nic to nebylo.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
lenkaskar

Mam podobny problem, hlavne kdyz jezdim na kole, tak mi dost stydnou ledviny. Myslite si, ze takovyto ledvinovy pas - https://www.woolife.cz/… pomuzu kdyz ho budu mit pri jizde na kole? Diky

před 1993 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví