Lucimia

Jak se projeví nachlazení ledvin?

Jak se projeví nachlazení ledvin? Dneska jsem byla na kole a chvíli jsem jela bez mikiny jen s krátkým tričkem, že mi kousek lezli záda. Večer mě začaly bolet ledviny. Bohužel můj pitný režim je dosti katastrofální, především včera jsem vypila pouhou 1 skleničku večer (dřiv jsem neměla žízeň), tak také to může být z toho. ☹ Vím, že jsem blbá a od teďka na to budu dávat větší pozor. Jsem zdravotník, ale jak se říká – kovářova kobyla chodí bosa. ☹
Ptám se proto, co může způsobit nedostatek tekutin, popř. nachlazení ledvin? Měl jste tento problém někdo? Jak se to projevuje? A co proto můžu dělat – teplé zábaly,apod.?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jako zdravotník určitě víš, že pokud ti něco řeknu, tak se to stane-je to vlastně vsugerování toho stavu. Proto zi neřeknu co tě čeká nedodržením pitného režimu.
Ano, máš pravdu v tom, že jsi prochladla. Nyní bys měla být v teple a pít nějaký teplý čaj. Je to jen chvilkové a tak to odezní samo.
Jinak doporučuji pít více. sice se říká, že se má pít jen když má člověk žízeň, ale přesto. Ty 2–3 litry jsou přehnané (vím ze své zkušenosti).
Jinak, co může zapříčinit tvé prochladnutí uvedu jen ty nejhorší scénáře: selhání ledvin a dál určitě víš.
Jinak u tewbe, jako u dívky navíc hrozí ještě prochladnutí vaječníků a to by mohlo mít dalekosáhlé následky včetně neplodnosti.

Další odpovědi
annas

Pitný režim je opravdu důležitý. Já piju, i když nemám žízeň. Ať jdu kamkoliv, beru si s sebou láhev vody. Měla jsem kámen v močovodu, v nemocnici jsem podstoupila jeho extrakci. Zkuste bylinkový ledvinový čaj. Ze zkušenosti vím, že zabírá.

martina1

Zánět jsem měla v 15 letech a nikdy na to nezapomenu.Ještě se přidala kolika a bylo…Popíšu jak to bylo,ale příznaky jsou u každého jiné.U mě k nefritidě došlo důsledkem neléčené chronické cistitidy,která něměla žádné příznaky.Takovou bolest v zádech jsem nikdy nezažila-podobné ale mnohem,mnohem delší byly kontrakce při porodu.Zvracela jsem,točila se mi hlava a ke všemu se dostavila anúrie.Myslela jsem,že si lehnu a vše přejde.Nakonec mě po dvou hodinách vedla vychovatelka na internátu do špitálu-pak si už nic nepamatuju.Jen kapačky,odpornou dietu a půl litru tekutin denně-po několika dnech zase hektolitry čaje.Pak jsem pár let po prochladnutí měla slabé bolesti zad a vždycky histericky letěla k doktoru,ale nic to nebylo.

lenkaskar

Mam podobny problem, hlavne kdyz jezdim na kole, tak mi dost stydnou ledviny. Myslite si, ze takovyto ledvinovy pas – https://www.wo­olife.cz/vlne­ne-doplnky/ledvinovy-pas-1.html pomuzu kdyz ho budu mit pri jizde na kole? Diky