Cibule

Co je to „nachlazení“?

Dnes se necítím moc dobře. Stanovila jsem si svou vlastní diagnózu – nachlazení. Ale napadlo vás vůbec někdy co se vlastně stalo, abychom byli tzv. NACHLAZENÍ? Vystavili jsme se chladu, nebo ze střídání tepla a studena? Proč se nachladíme? Sníží se nám tím imunuta a napadnou nás bakterie či viry? Co je ta příčina?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zde je to docela pěkně podáno.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/528902/Vys­trizek.JPG

Další odpovědi
Lucijej

Nachlazení je virové onemocnění horních cest dýchacích. Většinou se vyléčí do týdne. Příznaky: kýchání, rýma, ucpání nosu, škrábání v krku, zahlenění, bolesti hlavy žaludku a z toho i únava.
Příčina může být psychologická – třeba dlouhodobý stres, pobyt v chladu, teplotní šoky – přechody z horka do chladu apod. To všechno může snít imunitu.
Dobrým způsobem, jak předejít nachlazení je otužování.

briketka10

mě stačí, když je mi zima na nohy a venku je vedro, jako třeba dnes je ve stínu 31°C doma mám chladno : musím si vzít ponožky – jinak bych nastydla..

Michal Kole

Bakterie je např. angína = je potřeba antibiotika
Chřipka jsou viry a na ti jsou antivirotika např. tamiflu

Rozdíly viz odkaz http://nemoci­.abecedazdravi­.cz/chripka-nachlazeni