akvidzerp

Bolest při jídle.Čím to je?

Docela často se mně stává,že když třeba celý den nejím a potom večer začnu jíst tak mně najednou bolí horní patro v puse.Ale jako fakt pořádná bolest že nejde jíst dál.A když počkám třeba pět minut tak už to nebolí a můžu jíst dál.Zní to divně,ale nevim jak to líp popsat,je to jako by pusa nebyla zvyklá na ty sousta a jak to začne bolet tak i doušek pití bolí jak kdyby mně na tom patře řezal nebo co:)…nevíte čím to je?

Nejlepší odpověď
beer

Než hledat odpověď na netu bude určitě rozumnější návštěva lékaře.

Další odpovědi
Nerevarin

Rozhodně je nezdravé celý den nejíst a pak se večer nacpat. Nejlepší je jíst pravidelně v menších dávkách a večer už jíst méně. Ale chápu ,že někdy je to těžké dodržovat. Co se bolesti patra týče, tak já jsem párkrát měl patro odřené od nějakého jídla. Nevim co to mohlo být, kůrka od chleba, něco tvrdšího, těžko říct. Tak jestli to nemůže být i tohle. Záleží jak dlouho a jak často se ti to stává.
Doplňuji:
Ono to se může hůře regenerovat a pak při každém jídle či pití se to může ozvat. Ale těžko soudit tvůj případ. Pokud je to delší dobu, tak radši za doktorem.

odpomass

Podle mě to souvisí se svaly v puse a slinami. Konkrétnější informace by ti podal lékař, já můžu jen doporučit, když už delší dobu nejíš, tak se nejprve dostatečně napít, potom se na jídlo nevrhat rychle, ale pozvolna a malých kouscích jíst, patro si zvykne.

Petra Doldy

Mě se to taky stává a to jím pravidelně, patro nemám při tom poraněné. Nevím jestli to je nějaká křeč, ale po chvíli to odezní a můžu pokračovat v jídle. Na netu jsem žádný článek o tom nenašla.