TomášVV

Bojím se školy.

Mám hrozdný strach z děcek jsem v 6.třídě a mám strach z přírodopisu tělocviku ze prostředí ve kterém jsem ve škole a že tu školu nezvládnu a z učitelek máma mi říká že to je jen 6hodin ve škole ale pro mě je to dlouho a nevím jak ten strach mám překonat.

Nejlepší odpověď
Natty*

To jsi nám toho moc neprozradil. Takhle přes internet ti moc neporadíme. Například nevím, proč máš strach ze spolužáků? Šikanují tě? Posmívají se ti? Opravdu ve třídě není ani jeden/na kamarád/ka, kvůli které/mu by ses do školy těšil?
Co přírodopis, nejde ti? Nerozumíš nějaké látce? Pokud bys něco nechápal, stačí zajít za učitelkou a její povinností je, ti pomoct.
A co tělák, ten ti asi nejde. Nebo kvůli čemu bys měl mít z něho strach? V případě, že ti nejde by ses mohl zeptat učitele, jaké cviky můžeš provozovat doma, aby sis je lépe nacvičil.
Školní prostředí- je možné, že sis na něj z nějakého důvodu vypěstoval „alergii“, tedy fobii. Bylo to třeba ze stresu…
A že školu nezvládneš? Prosimtě, vždyť ti moc nejde jen přírodopis a tělocvik!!! Máš určitě spoustu dalších předmětů, které ti jdou.
Z učitelek mít strach nemusíš, vždyť to jsou jen obyčejní lidé, stejně jako tvoje máma, táta, babička, teta,… Většina z nich má navíc také svoje děti!
Ohledně toho učení, pokud ti opravdu tak moc nejde, tak je možnost najít si „domácí učitelku“. Ta za tebou může chodit domů a doučovat tě látku, které nerozumíš. Připraví ti spoustu cvičení, testů nanečisto,… Cena je většinou 100–200/hod.
Zkus si o svém strachu ze školy podělit ještě s nějakým členem rodiny, kterému důvěřuješ, ve škole zajít za výchovným poradcem, kterého zajisté máte anebo za psycholožkou. Tito lidé ti pomůžou!!!!

Další odpovědi
briketka10

pročítala jsem si tvé otázky a zřejmě pro tebe bude nejlepší zajít za
jiným psychosomatikem/psycho­logem, aby ti poradil jak dál, ale svěř
se se svými problémy i rodičům ti by měli být na prvním místě a myslím,
že tvou důvěru nezklamou a po poradě co tě trápí, půjdou za ním s tebou..
přeji ti hodně štěstí a ničeho se neboj :))

Drap

Tvůj strach ze školy se tady již probíral. Přečti si všechny své předešlé otázky a odpovědi na ně a bude ti jasno. Pokud ne, tak opravdu zbývá jen odborník
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pomozte-a-vas-nazor-na-strach-ze-skoly

vevinka007

Jsi teprv v 6.třídě!
A co ty 3 roky, to se budeš zbytečně bát?
Nemáš čeho!
Škola je základ života:) A nechci tě strašit, ale oproti střední a vysoké školy je základka maličkost! ;)
Buď rád, že jsi teprv v šestce! A čeho se bojíš v přírodopisu? Učitelky, látce…? Já mám ráda přírodopis, na tom nic těžkého není, jen se to musíš naučit:)
A tělocvik popravdě taky moc nemám v zálibě, ale je tam i sranda!:)
A taky se nemáš čeho bát, každý umí něco jiného a každý něco nemá rád ;)
Až budeš hrát házenou, nebo fotbal určitě tě začne bavit :)
Já taky moc tu školu nezvládám, ještě k tomu , když jsem v 9. třídě :) Ale vždy se dá známka opravit..
A ty máš strach z děcek, už od 1.třídy? Tos nám mohl popsat víc :/
Jo a já v 5. třídě měla i 8 hodin a neřešila jsem to ;)
Počkej si v 8 třídě! Tam bude taky 7–8 hodin, co pak? Nemůžeš si vybírat, bohužel!
Přežiješ to, jsi chlap!:)

manon

Teď o víkendu by sis měl od školy odpočinout. Zkus se věnovat nějakým koníčkům a na školu nemyslet. A příští pátek nám napiš, zda je ve škole něco, co se Ti líbí. Budeš mít čas od pondělí do pátku hledat ve škole něco, co je Ti příjemné a co se Ti líbí. Nejoblíbenější předmět, nejlepší člověk, nejhezčí místo. Najdi takových pár nej. Potěšíš nás.