SabčaElis

Co se probírá v 9. třídě?

Co se probírá za učivo v 9. ročníku? Myslím, jako že jestli se spíše opakuje, a je to klídek, a nebo jestli to je hodně makačka a velká práce..

Odpovědi
Rokio

Když jsem chodil já do 9. třídy, tak první pololetí se bralo nové učivo a v druhém se jenom opakovalo. A klídek nebo makačka to není, ale je to něco uprostřed. Mezi dost nároční učivo posledního ročníku základní školy patří kupříkladu horniny a minerály z přírodopisu, spoustu zahuštěné teorie z fyziky a chemie také zrovna nebyla nejlehčí. Konec devátého ročníku je ale už pohoda.

anonym

devítkou jsem prolétl, že jsem jí ani nepostřehl 😁

xxx3

to dost záleží na škole, konkrétním předmětu a hlavně učiteli. A ještě důležitá poznámka – základní škola (ale do značné míry i hodně středních) se dá celkově projít tzv. „na klídek“, ale pokud chceš opravdu něčeho dosáhnout, není to ta nejlepší strategie.

anonym

Hovadiny, které ti k ničemu nebudou.

PořádSmutná

Pro mě to byla celkem makačka, ale dala jsem to na samé jedničky a jednu dvojku z matiky.
ČJ-Hlavně opakování k přijímačkám a shloh
M-tělesa (kužel, jehlan, koule), rovnice, výrazy a opakování k přijímačkám
Ch-rovnice, uhlovodíky a hora teorie – N-U-D-A
Bi-kameny, horniny, vnitřní a vnější geologické děje, sopky, dinosauři
Z-Globální problémy země, teorie k cestování, dopravě, zemědělství, průmyslu, těžbě a tak, mezinárodní organizace, náboženství, no a zbytek je opakování na mapě (Záleží na učiteli, jestli vás něco chce naučit nebo je to lempl líná a nechá vás jen číst v učebnici. Ten náš byl super a naučil <3) Ale to byla pro mě pohodička. 😁
D-moderní dějiny, 1. a 2. sv. válka, komunismus
Spv (ZSV, OV) -náboženství, instituce (EU a tak)
Aj-minulé a budoucí časy
F-mega množství teorie, ale málo příkladů – MOJE JEDINÁ ZÁCHRANA
Myslím, že jsem na nic nezapomněla. 🙂