NeedHelp:(

Jak se zbavit stresu z chození před tabuli?

Musím se už prostě svěřit. Mám strach z chození k tabuli o matematice. Když mě učitel vyvolá, odmítám a nakonec nejdu k tabuli. Jak se toho stresu zbavit? Danou látku umím, ale né před tabulí, kde se vám každý směje 🙂

Nejlepší odpověď
Klaproth

Bohužel neporadím. Jsem ještě z generace, která k tabuli na příkaz učitele musela jít, stres nestres.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Jde o získání většího pocitu sebedůvěry. To se lehčeji říká, jako provede. Musíš si říct, co se týká spolužáků, že „máš všechny na háku“ a jde pouze o to, že předvedeš své vědomosti. Co se týká učitele, přestav si jej v nějaké „komické situaci“. To taky občas pomůže, aby jsi ztratil trému z něj.
A divím se, že můžeš odmítnout a nejít k tabuli. To za našich let, jak píše Klaproth, možné nebylo. Zkrátka máte nyní jakési jiné "manýry. ☹

Emefej

Pokud můžeš odmítnout jít k tabuli, tak není proč se stresovat. Za mých školních let vládla totalita a k tabuli jsme museli. Doufám, že se to na nás negativně nepodepsalo.

pepe88

Kup si pravé kakaové boby a uvidíš.