TomášVV

Pomozte..A váš názor na strach ze školy.

Mám hrozdný strach ze školy a je to u mě furt stále se bojím ale není to tak hrozdné chodím k psychosomatikovy a du tam ve středu dnes jsem šel do školy a po cestě jsem se otočil a utíkal dom" ten strach mě na tolik ovládl že jsem neměl jinou možnost vždy jsem byl klidný kluk ale v 6 se mi blbje adaptuje v novém prostředí nové učitelky a nové předměty zasím my škola de ale ten strach ze sebe nedostanu.

Nejlepší odpověď
manon

Už jsme se pokoušeli Ti pomoct (koukala jsem do Tvého profilu, protože jsem si vzpomněla), minule jsi říkal, že je to místností, pak Tě strachu zbavila cola a televize. Teď zase říkáš učitelky a nové předměty. Nějaký konkrétní předmět nebo učitel? Psychosomatik Ti ale určitě poradí lépe, protože má více možností to s Tebou dopodrobna rozebrat.
Doplňuji:
ocko: To je šestá třída, ta šestka, viz profil.

Další odpovědi
Drap

Musíš to překonat. Ať už sám, nebo za pomoci odborníka. Čím dříve, tím lépe. Jiná možnost neni

anonym

Já zase mám strach chodit do práce, pořád tam někdo po mně něco chce, pořád něco musím dělat, ale vždy to nějak překonám a pak jsem zase rád, že dostanu výplatu. Jsou tací co nechodí do práce, ve škole se asi také moc nezdržovali a mají se lépe než já, ale zase mají hnědou pokožku a na ty se dívá trochu jinak, stát jim dá co jim uvidí na očích, ale mezi tuto pakáž se já nechci řadit, mám svou hrdost.
Co se týče chození do školy, také jsem měl strach, hlavně když jsme psali písemky, ale překonal jsem to.

hanulka11

Musíš to překonat, zvykneš si, vždy je přestup na druhý stupeň nezvyk . Je tobře že chodíš k psychosomatikovi nebo psychoterapeutovi. Ale opravdu je škoda zanedbávat učivo, bude ti to chybět a pak se ti do školy půjde ještě hůř. Držím ti palce a nedej se – zatni zuby,půjde to uvidíš.
ocko – není mu 6 let, ale chodí do šestky a proto ta změna mu dělá potíže

Funna

tomáši…pokud ti nepomůže odborník…tak tady ti nepomůžeme určitě…podle těch tvých minulých dotazů, ti vyloženě vadí, že nejsi vtředem pozornosti, jak tomuy bylo na prvním stupni ZŠ (
Doplňuji:
prostě nezbude ti, než se s tím smířit…celý život je o boji o své místo na slunci…čím dřív to pochopíš, tím lépe…

anonym

Tomášku, celý život je o překonávání problémů, těžkostí a strachů. Píšeš, že máš 6 let. Na to mi tvůj projev nepřipadá. Pokud máš skutečně tak málo roků, tak nejspíš měl na tebe někdo zbytečně vysoké nároky a tím něco zkazil.
Tvůj psychosomatik by měl odhalit pravou příčinu tvého strachu, prostě by měl přijít na to, čeho se opravdu bojíš. Otázkou je, zda to víš ty sám. Pokud ano, tak se mu otevřeně svěř. Je tu od toho, aby ti pomohl.
Školy ani učitelek se nemáš proč bát. Škola je zařízení, kde se máš naučit spoustu nových věcí. Půjde to vše postupně. Učitelé jsou ve škole od toho, aby tě učili a pomáhali ti. Není důvod mít z nich strach. Ve škole najdeš spoustu nových kamarádů a mezi nimi ti bude dobře. Zvykneš si. Hledej nejdříve věci, které se ti ve škole líbí. Na ty se nauč těšit.

venkovan

Nedělej si problémy tam kde nejsou. Podstata léčení fóbií je postupné vystavování předmětu který u tebe fóbii vyvolává. Třeba budeš se bát zmrzliny, tak neustále se k ní budeš přibližovat, potom si lízneš až jí slízeš celou. A to samé je se školou. jen to přibližpvání je potřeba aby bylo rychlejší.
Nevím jak tě léčí psychosomatik, ale zkus psychoterapeuta s psychiatrem. Jeden učí si zvykat, druhý přidá na dobu nezbytnou nějaký lék.
neboj – fóbie má velká část lidí, jen ti nejodvážnější si to ale přiznají a jdou je léčit.
A ty tu odvahu máš, protože se snažíš problém řešit.
A ten strach – dělej si z něho srandu. On to nesnáší, když se ho lidi nebojí. Prostě až tě zas při cestě do školy a ve škole se pokusí přepadnout, pošli ho „do pryč“, usměj se na okolí, vydechni a na strach nemysli. On zbaběle uteče, jen se občas pokusí zašťourat.
A mimochodem , když jsi už v šesté třídě – všiml jsi se, že některé učitelky jsou hodně sympatické. Prostě kus ženský.
Když si vzpomenu na jednu učitelku když jsem byl v 6 třídě, tak dodnes mi vzpomínka prohřeje mé chatrné tělíčko. Jo – to jsme se jako kluci (byli jsme na tom skoro všichni stejně) se i na její hodiny výuky těšili