Avatar uživatele
anonym

Body a jejich odebrání

Dobry den chtel bych se ješte zeptat co se tyče bodu když vam městky uřad odebere body a za nejakou dobu vam přide oznameni že se mate dostavit na magistrat jestli platim nakou pokutu např když překročim v měste rychlost o 5km a vyfoti me radar dekuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5221 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Nevím zda pod výrazem „…když vam městky uřad odebere body“ máte na mysli konkrétní přestupkové (správní) řízení a nebo jen okamžik spáchání přestupku, za který vám budou odebrány body.

Na úřad jste zpravidla zván pouze jednou s tím, že v rámci tohoto přestupkového (správního) řízení s vámi bude projednán konkrétní přestupek, bude vám vyměřena pokuta, proveden záznam trestných bodů a případně oznámen zákaz řízení (pokud by se jednalo o vážnější přestupek).

Pokud ve městě překročíte rychlost jen o 5 km/h, tak podle přísného výkladu zákona jste se přestupku dopustil (bloková pokuta je 1.000 Kč, ale ve správním řízení je sazba 1.500 – 2.500 Kč).

Ale podle neoficiálních informací jsou radary v ČR schvalovány s jednotnou odchylkou ± 3 km/h, takže přestupkem je až rychlost 54 km/h a vy jste jel JEN o 1 km rychleji, takže důvodně předpokládám značnou shovívavost ze strany správního orgánu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
IvetaConkova

Dobrý den,chci se zeptat,nedavno jsem dostala dopis ze jsem prekrocila 12 trestnych bodu,a hrozi mi odebrani ridicskeho prukazu.Dnes mi prisel dalsi dopis a v nem byl paragraf:č.§ 36 odst. 3 zák.č. 500/2004 Sb.ale moc se v paragrafech nevyznam a na netu tomu taky nerozumim nemuzete mi nekdo zjistit co ten paragraf znamena??Predem moc dekuji

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek