Kepler

Berete telefonáty, které mají pro vás neznámé číslo?

Někdy je to hodně otravné a já nejsem tak sprostý, abych to hned položil. Furt samí obchodníci s energií, pojištěním, výzkumníci veřejného mínění…to je děs. Jak se tomu bráníte? Já zatím tak, že neznámá čísla neberu, ale je tu riziko, že se ke mně chce dovolat někdo užitečný. Tak co s tím?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… klidně je vezmu, a když jsou to obchodníci, stačí říct, že nesouhlasíš s nahráváním >>> okamžitě zavěsej sami …

Další odpovědi
Malvína

Ne. Nereaguji a poté si vyhledám číslo na internetu. Většinou se jedná o telemarketing, finanční služby. Taková čísla pak blokuji.
Zpočátku jsem to snad 2× vzala, nikdo se neozýval nebo byl slyset smích. Asi se smáli mé blbosti 😁 Bacha taky na podvodné SMS. Kolegyni to před měsícem stálo 900 Kč.

Arne1

Beru. Nikdy nevím, co je to za důležitý hovor. Už mi například volala policie, že mi jakejsi dement rozbil okno na autě, volala mi i lékárna, že na recepisu jsme měl napsané tři balení léku a ne jen jedno co jsem si vyzvedl, může zavolat někdo kdo může být perspektivně klient a kápnout z něho nějaká koruna. Pokud je to nějaký průzkum, tak s paní pokecám, zeptám se jí zda by nešla na kafe… Raději mám telefon, než SMS, která zapadne někde v hlubině Androidu.

Hlada

Beru všechna volání na mobil i na pevnou. Nemám žádný problém vyřídit slušně cokoli.

Edison

Na soukromém čísle zásadně ne. Na služebním není jiná možnost.

aliendrone

Ano. A okamžitě po zmáčknutí příjmu hovoru ho ukončuji. V dnešní době bohužel už to není tak výchovné, jako kdysi (spousta lidí už má neomezené volání), ale ti, co ještě mají/počítají volné minuty či dokonce kredit to mají horší, je jim i za tu čtvrtvteřinu naúčtována CELÁ minuta. ;) :D :D

Pepa25

Jsou dva druhy telemarketingu: náhodný a cross-selling. Náhodný dnes často funguje tak, že automat vytáčí postupně čísla, aby zjistil jejich aktivitu a až pak někdo zavolá. Takže máte ztracené volání a číslo můžete ověřit na webu (existuje x-seznamů typu kdo volal atd.) a případně hned blokovat. V cross-sellingu cíleně volá váš stávající poskytovatel skužby, který vám nabízí něco dalšího (např. banka pojištění atd.). Tyto hovory beru, ale snažím se co nejrychleji zjistit, co se nabízí a pokud mě to nezajímá, tak hovor ukončit.

zjentek

Beru, ale nepředstavím se. Následně se zajímám, kde přišli k mému číslu. Už v této fázi „odpadne“ většina hovorů z celkového počtu, BO volající zde hovor zpravidla utne. Totiž ne všichni si k číslu přijdou legální cestou.

Ale dobrá je i podobná metoda té, jak ji popisuje Vennndyy:

„Dobrý den, krematorium Moravská Ostrava, vaše mrtvola, naše radost, jak můžeme pomoci?“

Vennndyy

Cizí čísla beru, ale zásadně odpovědí typu „krematorium zvířat Brno, jak vám mohu pomoci“ pronesenou vážným hlasem

anonym

Díky chytrým telefonům toto už nepředstavuje žádný problém. Existují aplikace které hned při příchozím hovoru dělají to co byst mohl později udělat i sám na googlu, pokusí se to číslo vyhledat na internetu, téměř každé číslo je někde na webu uvedeno, takže je to velmi spolehlivá cesta jak si udělat už při vyzvánění představu o tom kdo volá, protože taková aplikace to umí zvládnout podstatně rychleji a stačí ji na to první vteřina vyzvánění.

Pokud je dané číslo v nějaké známé databázi šmejdů, mám tuto aplikaci nastavenu tak aby jej automaticky zavěsila při počtu negativních recenzí vyšším než 50 a 80 % … funguje to velmi dobře, v důsledku toho se mi šmejdi prakticky nedovolají a neznámá čísla jsou většinou automaticky identifikována aniž bych je nutně musel mít v kontaktech.

quentos

Jak kdy. Je-li to z mobilu, beru (může to být potenciální nový klient). Je-li to pevná linka, většinou neberu a jdu si to vygooglit s tím, že pokud je to důležitý, zavolaj znovu…

da ny

Ano,
nejčastěji to bývají úřady (dcera kdysi někdy volala ze služebního telefonu FÚ), banky, pojišťovny apod.
Některé firmy zdravotníckého zásobování, dodavatelé mívají též anonymní číslo, takže v práci hovory přijímáme.
Jiné, nežádoucí telefonáty snadno ukončím

Hufnágl

Pokud někdo volá, kterého nemám na seznamu, pošlu mu SMS, kde se ptám, co potřebuje, a pokud chce, může mi také zaslat odpověď SMS. Světe div se, ani jeden, kterému jsem SMS poslal, neodpověděl.

elkon

Žádné se mi do telefonu nedostanou, hlídá to aplikace.

Kepler

Mc Merkurion: to vůbec není špatná metoda, i když není úplně všeobecně použitelná. Ale dík, vyzkouším to.

Mc Merkurion

… oni totiž tyto hovory musej ze zákona (prý, někde jsem to slyšel) nahrávat …

anonym

nebo to nahrávání prostě neumí nebo ani nechtějí vypínat kvůli jedinci, kterého je snazší v tisícovém seznamu prostě jen přeskočit 🙂

Edison

Tak pokud je tam ženská, taky zabere dělat „neslušné návrhy“. Ale s grácií!!

Kepler

Můjtytondo, to by taky mohla být docela sranda! Hele kočko, máš aspoň pětky? Pak se budem bavit dál :_))

Edison

Přesně, tak nějak… „Co děláš večer…“, „Ne, manžel mi u toho nevadí…“ a tak podobně… Prostě tomu nandat grády…