Avatar uživatele
Kepler

Berete telefonáty, které mají pro vás neznámé číslo?

Někdy je to hodně otravné a já nejsem tak sprostý, abych to hned položil. Furt samí obchodníci s energií, pojištěním, výzkumníci veřejného mínění…to je děs. Jak se tomu bráníte? Já zatím tak, že neznámá čísla neberu, ale je tu riziko, že se ke mně chce dovolat někdo užitečný. Tak co s tím?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1528 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… klidně je vezmu, a když jsou to obchodníci, stačí říct, že nesouhlasíš s nahráváním >>> okamžitě zavěsej sami …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Ne. Nereaguji a poté si vyhledám číslo na internetu. Většinou se jedná o telemarketing, finanční služby. Taková čísla pak blokuji.
Zpočátku jsem to snad 2× vzala, nikdo se neozýval nebo byl slyset smích. Asi se smáli mé blbosti 😁 Bacha taky na podvodné SMS. Kolegyni to před měsícem stálo 900 Kč.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Beru. Nikdy nevím, co je to za důležitý hovor. Už mi například volala policie, že mi jakejsi dement rozbil okno na autě, volala mi i lékárna, že na recepisu jsme měl napsané tři balení léku a ne jen jedno co jsem si vyzvedl, může zavolat někdo kdo může být perspektivně klient a kápnout z něho nějaká koruna. Pokud je to nějaký průzkum, tak s paní pokecám, zeptám se jí zda by nešla na kafe… Raději mám telefon, než SMS, která zapadne někde v hlubině Androidu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Beru všechna volání na mobil i na pevnou. Nemám žádný problém vyřídit slušně cokoli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Na soukromém čísle zásadně ne. Na služebním není jiná možnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Ano. A okamžitě po zmáčknutí příjmu hovoru ho ukončuji. V dnešní době bohužel už to není tak výchovné, jako kdysi (spousta lidí už má neomezené volání), ale ti, co ještě mají/počítají volné minuty či dokonce kredit to mají horší, je jim i za tu čtvrtvteřinu naúčtována CELÁ minuta. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Jsou dva druhy telemarketingu: náhodný a cross-selling. Náhodný dnes často funguje tak, že automat vytáčí postupně čísla, aby zjistil jejich aktivitu a až pak někdo zavolá. Takže máte ztracené volání a číslo můžete ověřit na webu (existuje x-seznamů typu kdo volal atd.) a případně hned blokovat. V cross-sellingu cíleně volá váš stávající poskytovatel skužby, který vám nabízí něco dalšího (např. banka pojištění atd.). Tyto hovory beru, ale snažím se co nejrychleji zjistit, co se nabízí a pokud mě to nezajímá, tak hovor ukončit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Beru, ale nepředstavím se. Následně se zajímám, kde přišli k mému číslu. Už v této fázi „odpadne“ většina hovorů z celkového počtu, BO volající zde hovor zpravidla utne. Totiž ne všichni si k číslu přijdou legální cestou.

Ale dobrá je i podobná metoda té, jak ji popisuje Vennndyy:

„Dobrý den, krematorium Moravská Ostrava, vaše mrtvola, naše radost, jak můžeme pomoci?“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vennndyy

Cizí čísla beru, ale zásadně odpovědí typu „krematorium zvířat Brno, jak vám mohu pomoci“ pronesenou vážným hlasem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Díky chytrým telefonům toto už nepředstavuje žádný problém. Existují aplikace které hned při příchozím hovoru dělají to co byst mohl později udělat i sám na googlu, pokusí se to číslo vyhledat na internetu, téměř každé číslo je někde na webu uvedeno, takže je to velmi spolehlivá cesta jak si udělat už při vyzvánění představu o tom kdo volá, protože taková aplikace to umí zvládnout podstatně rychleji a stačí ji na to první vteřina vyzvánění.

Pokud je dané číslo v nějaké známé databázi šmejdů, mám tuto aplikaci nastavenu tak aby jej automaticky zavěsila při počtu negativních recenzí vyšším než 50 a 80 % … funguje to velmi dobře, v důsledku toho se mi šmejdi prakticky nedovolají a neznámá čísla jsou většinou automaticky identifikována aniž bych je nutně musel mít v kontaktech.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Jak kdy. Je-li to z mobilu, beru (může to být potenciální nový klient). Je-li to pevná linka, většinou neberu a jdu si to vygooglit s tím, že pokud je to důležitý, zavolaj znovu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ano,
nejčastěji to bývají úřady (dcera kdysi někdy volala ze služebního telefonu FÚ), banky, pojišťovny apod.
Některé firmy zdravotníckého zásobování, dodavatelé mívají též anonymní číslo, takže v práci hovory přijímáme.
Jiné, nežádoucí telefonáty snadno ukončím

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Pokud někdo volá, kterého nemám na seznamu, pošlu mu SMS, kde se ptám, co potřebuje, a pokud chce, může mi také zaslat odpověď SMS. Světe div se, ani jeden, kterému jsem SMS poslal, neodpověděl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Žádné se mi do telefonu nedostanou, hlídá to aplikace.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Mc Merkurion: to vůbec není špatná metoda, i když není úplně všeobecně použitelná. Ale dík, vyzkouším to.

před 1528 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… oni totiž tyto hovory musej ze zákona (prý, někde jsem to slyšel) nahrávat …

před 1528 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

nebo to nahrávání prostě neumí nebo ani nechtějí vypínat kvůli jedinci, kterého je snazší v tisícovém seznamu prostě jen přeskočit 🙂

před 1528 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tak pokud je tam ženská, taky zabere dělat „neslušné návrhy“. Ale s grácií!!

před 1528 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Můjtytondo, to by taky mohla být docela sranda! Hele kočko, máš aspoň pětky? Pak se budem bavit dál :_))

před 1528 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Přesně, tak nějak… „Co děláš večer…“, „Ne, manžel mi u toho nevadí…“ a tak podobně… Prostě tomu nandat grády…

před 1528 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek