kurec

Proč telemarketing stále funguje?

Proč by někdo chtěl nějakou věc ať už je to cokoliv tak proč zrovna by to měl příjmout skrze telefonní hovor? Přece když člověk něco chce tak si to sám najde protože teďka zrovna to chce ne? Když člověka telefonní zaměstnanec přistihne člověka v průběhu dne nějakého jiného člověka tak ho právě vyrušuje z jeho života a tím pádem je větší šance že ho pošle někam ne?

Odpovědi
elkon

Je to kšeft a hlupáků kteří „naletí“ je stále dost. Můžeš si to zablokovat a máš klid.

Tomáš1234

Protože novela zákona o elektronických komunikacích, která toto zakazuje, vejde v platnost až 1.1.2022

https://www.pe­nize.cz/spotre­bitel/428942-konec-otravneho-volani-stopka-na-telemarketing-definitivne-prosla

Rokio

Protože hloupých a důvěřivých lidí není málo a řada se z nich nechá manipulovat

terkaprihodo

O té novele zákona, kterou zmiňuje Tomáš1234 jsem třeba vůbec nevěděla. Já jsem si říkala že je zvláštní, že mi poslední dobou markeťáci už tak často nevolají. Dřív mi volali snad každý druhý den. Už jsem si i vytvořila takový zvyk, že pokaždé, když mi volá nějaké neznámé číslo, tak si ho prvně ověřím přes https://kdo-vola.cz/ jestli se nejedná právě o nějaký telemarketing.