Zbynas

Babiš. Opravdu je tak hloupý?

Nyní ve vyjádření v živém vysilání ČT 24 na reakci schváleného zákona o střetu zájmů:

Babiš říká, že odstoupil ze statutárních orgánů Agrofertu, aby nebyl ve střetu zájmů. To je tak hloupý, že to neumí maskovat lépe? Přeci mu jde o zisky z Agrofertu, které mu plynou tak jako tak. A tudíž je v jeho zájmu odpustit si co nejvíce daní, tím bude mít vyšší zisk! A to nemá co dočinění s tím, jak tu firmu může nebo nemůže ovládat!

K této problematice se ve svém 15-ti minutovém vyjádření nevyjádřil.

A pak: „Mám tři možnosti. Odejít z politiky, zbavit se Agrofertu nebo nic z toho a přijdu o dotace. A když o ně mám přijít já, tak je zrušme všem“! To opravdu teď řekl! Já ho potkat, tak ho rozkopu!

Mc Merkurion: např. proto, že si v posledním roce odpustil Babiš daně ve výšce 1,56 miliardy pro Agrofert? Za minulého ministra financí se neodpustili daně nikomu! To asi nebude náhoda, že?

Nejlepší odpověď
Bičiště

Jen hloupému se může zdát, že Babiš je hloupý. Babiš převede své majetky do svěřeneckého fondu, jak mu to umožňuje od r. 2014 Občanský zákoník. Je jisté, že úzká vazba mezi Babišem a správcem fondu mu dovolí zachovat si vliv nad svými někdejšími firmami. Správcem svěřeneckého fondu bude osoba, kterou určí Babiš. Určitě se nesplete a správcem bude osoba mu blízká a věrná. Pojede se dál, jen pod jiným jménem. Vlk se nažral a koza zůstala celá v tomto případě bude platit více jak na 100%. Již před uzákoněním institutu „svěřenecký fond“ se upozorňovalo na to, že lze tohoto institutu zneužít k „odklonění majetku“. Babiš mistrně využije toho, že je „otloukánek“ k posílení svého politického vlivu. Ti kdo jej chtějí poškodit, ještě budou zírat.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… a proč? je přece demokracie a všichni jsme si rovni, tak proč je rušit jen jednomu a ostatním ne?

Kryšpín

Zbynas, má milion voličů a ještě více příznivců, nedávno rozdával koblihy, postavil ptačí hnízdo pro děti / svoje /, doporučil práskat a donášet aby se nekradlo, chce řídit stát jako firmu, po sametu když se porcovala Setuza, tak kandidáti, – Pitr později šatlava Švýcary, Svoboda mřižovaná péče v Česku, Mrázek poslán do říše snů, ale poslední kandidát neměl žádný problém. Tudíž je velmi dobrý, schopný, nepotřebuje krást má peněz dostatek, všichni kradů, ale on jenom řádně podle zákonů čerpá a má rovněž přízeň důchodce na Hradě. Já mu věřím a budu ho volit, aby byl předseda vlády a další pracháč Horáček president, poté bude blahobyt.

df

Muze si hrat na hloupeho, ale on neni hloupy ani omylem. Spis je podle me drzy. Vi moc dobre, co se kolem nej deje a taky vi, ze lidi si nechaji drivi na hlave stipat. Uz jsou tak otupeli, ze snesou snad cokoliv. Kam az to zajde nevim a mam trochu obavy.

Mc Merkurion

… k doplnění: nebudu se s tebou dohadovat, ale DANĚ a DOTACE jsou rozdíl — jací byli a co pro daně udělali jiní ministři financí, především známej chemik, je všeobecně známo – věty typu: jedna bába povídala nemá cenu komentovat