sisssane

Auto táhne na stranu – po vjetí v cca 90km rychlosti na obrubník. Co s tím?

No tak jsem dneska jel ráno do školy autem. Jel jsem trošku rychleji (je tam max. povolená rychlost 80 km), no zatáčku jsem jako by až tak nevybral a vjel jsem na obrubník (za tím je tráva), najel jsem tam jen pravým kolem, tak jsem z toho sjel – byla to docela rána. Po chvíli mně auto začalo divně cukat a klepat. Vůbec mně nedošlo, že je to kolem. Tak jsem hodil výstražná světla a pokračoval jsem 20 až 30km rychlostí až do cíle (cca 15 km), to už se auto třáslo, i když jsem jel 10km rychlostí – říkal jsem si, že to bude asi motorem. Holt 9 let staré auto. No a vystoupím z něj a ono je celé kolo v roztrhané. No co teď? Tak jsem to nechal tak a na cviku jsem se dohodl s kamarádem a ten mně pomohl vyměnit celé kolo (je to plná rezerva), žádné menší nebo tak něco – to vím na 100%. Problém je, že mně auto šíleně táhne doprava (pomalu se s tím nedá jet). Pořád musím tlačit volant na druhou stranu a zatáčka je hrozný problém i ve 20km rychlosti. Takže nevím, co s tím je. Poradí někdo? Kolik bude stát případná oprava? A ještě mně to auto jakoby trochu cuká. Už to dělalo po té nehodě i to táhnutí doprava – ale to jsem myslel že je motorem. Ale teď když je to vyměněné za nové, tak to vůbec netuším, čím by to mohlo být. Mám Fabii II. Rok 2007, najeto 45 tisíc km.

No kolo je dostatečně nahuštěné a s autem samozřejmě jezdit nebudu, maximálně do servisu, ono se s ním ani pořádně jet nedá.

Nejlepší odpověď
honza19hk

no moc bych s tím nejezdil, kdo ví co je urvaného na nápravě. tudíž s tím do servisu. Doma to stejně asi neopravíš.

Další odpovědi
jmhad

odstavit,nejezdit a servis. To může být urvané zavěšení kola, svislý čep a nebo i nápravnice. Záleží na síle nárazu, ale vše je pro další provoz nebezpečné. Nejde o tvoji nabitou tlamu, ale o někoho jiného, má zkušenost říká – OPRAVA!!! Podhuštěná pneu by tolik netáhla

gecco

Zkontroluj si nahuštění kol…
A pokud to nepomůže → servis (hnuté může být leccos), s podvozkem se ´nežertuje´…
😉

ReHu

Táhnuti do strany nebývá motorem.
Příčin může být více.
Souhlasím s jmhad.
Také mě napadla poloosa.
Ale když čtu, jak po nárazu jedeš dál aniž se mrkneš na to pravé kolo, …doufám, že tě na silnici nepotkám.
A co s tím? Myslel jsi na autoservis?
Třeba bude oprava dražší a ty zacneš jezdit jako homo sapiens.

Klaproth

Navštiv servis a doporučil bych i návštěvu kurzů bezpečné jízdy.

mosoj

To je zlej sen , když to čtu.
Geometrie v háji plus velmi pravděpodobně ohnutá řídící tyč.

ReHu

Opravdu má najeto těch 45 tis?

gecco

Jasně – jezdil tím německý důchodce ´okolo komína´ a šetřil to pro vnučku, která, nevděčnice, to včil nechce – oblíbená skazka bazarů…
😉

ReHu

Tak nějak mě to napadlo 😁