ten který je

Astronomický úkaz

Dokážete určit o jaké dva světelné body se jedná právě nyní poblíž Měsíce?Jsou to planety?Jeden z těchto bodů je více vidět.Díky.:-)

Nejlepší odpověď
Drap

Venuše a buď Mars nebo Jupiter. Ty dva se mi pletou

Další odpovědi
GM

Venuše to být nemůže, neboť obíhá kolem Slunce ve vzdálenosti cca 40 úhlových stupňů. Můžeme ji vidět před východem Slunce (Dennice)nebo po jeho západu (Večernice).

Newton

Vlevo od Měsíce je Regulus,nejjasnější hvězda souhvězdí Lva. Kousek dál nalevo je Mars.Pozná se podle červené barvy.Jasná hvězda napravo je Procyon ze souhvězdí Malý pes.