jirka F

Má planeta Země jeden, nebo dva měsíce?

Kdysi v novinových článcích proběhla zpráva o tom, že byl objeven u planety Země nový měsíc, zdroj si již nepamatuji. Ale věřili byste tomu, že Země má dva měsíce?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to jen pidiměsíček s nestálou oběžnou dráhou, vlastně asteroid dočasně zachycený zemskou přitažlivostí, který nás zase brzy opustí. Pravděpodobně to není nic vzácného, takových už bylo (nebo ještě je) víc.
https://zoomma­gazin.iprima.cz/ves­mir/novy-mesic-zeme

Další odpovědi
aliendrone

Naše planeta má jen jeden měsíc, který se jmenuje… ééé… MĚSÍC. ;) :)

Hele, to máš takhle – když si prdnu, tak to také udělá nějaký zvuk, ale atomovým výbuchem bych to nenazýval. A stejně tak nenazvu „měsícem“ kdejaký bordel na orbitě. ;) :D :D

paul1

Termínem „nový měsíc“ se označuje také „nov“, ale to nebude asi ono.