Anča. s

Našla jsem krásný kámen. Může to být meteorit?

AhojPomůže mi někdo.Našla jsemkrásný kámen. Chtěla bych vědět jestli to muže byt .meteorit

Nejlepší odpověď
annas

Ať už jste našla cokoliv, domníváte se, že bez fotografie je možné určit, o co jde?

Představivost nepomůže … takže zaneste kámen odborníkovi , ten posoudí.

Další odpovědi
Kepler

Ano, je to nádherný siderit a má velkou cenu! Na meteority jsem kadet!

fcoop

Pravděpodobnost, že na území České republiky najdete meteorit, je zhruba stejná jako šance vyhrát v loterii. Historicky je u nás doloženo pouze 23 nálezů meteoritů, z toho 15 jich bylo objeveno krátce po pádu.

V případě skutečně oprávněného podezření však můžete poprosit o radu v geologických sbírkách větších muzeí (např. Národní muzeum v Praze či Moravské zemské muzeum v Brně) nebo na odborných pracovištích vysokých škol (Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně či Hornicko-geologická fakulta Vysoké školy báňské v Ostravě). S meteoritem vám jistě poradí i pracovníci našich hvězdáren nebo Astronomický ústav AV ČR v Ondřejově. (Net)

Mc Merkurion

… ne, nemůže … meteorit je totiž vidět, a já nevidím nic …
… otázku už opravit nemůžeš, tak dej do diskuze odkaz na nějakou leteckou poštu, kam tu fotku nahraješ …

Klaproth

Nemůže. Meteority obvykle nejsou krásné.