Miroslavst

Kdo nabízí tykání?

muž ženě nebo je to jedno.
starší muž mladší ženě? mladší žena staršímu možovi?
Jak to vlastně je?

Nejlepší odpověď
HOMER

Tykání nabízí žena,popř.starší nebo váženější osoba.

Další odpovědi
panenka

já si myslím že tykání nabízí žena muži

Peťa=D

Záleží při jaké situaci
když je muž mladší ale je nadřízený a ¨starší žena je podřízená záleží na obou dvou většinou ale nabídku podává starší žena.
a jinak podává nabídku starší…
neslušné je když se staršímu tykate aniž by vám to nabídl=D

Nuk nuk

Pravidla jsou v podstatě stejná, jako u zdravení, tj.:

  1. Žena muži, pokud je muž zhruba stejně starý nebo mladší než ona.
  2. Starší mladšímu, tj. pokud starší žena mladší ženě, starší muž mladšímu a pokud je muž výrazně starší než žena, pak nabízí tykání on jí.
  3. Nadřízený podřízenému.