Miroslavst

Kdo koho první zdraví?

Muž ženu nebo podle stáří?
Zdraví první mladší žena starší ženu?

Nejlepší odpověď
Retko

Ja myslim, ze u toho stari, cili starsi muz a mladsi zena, by zalezelo na situaci a na postaveni cloveka.

Další odpovědi
Nuk nuk

V běžném, v evropě používaném bontonu je tomu takto:

  1. Muž první zdraví ženu, je-li ona přibližně stejně stará nebo starší.
  2. Žena muže, pokud je tento alespoň přibližně o generaci starší než ona.
  3. Podřízený nadřízeného, nezávisle na pohlaví a věku (výjimkou je opravdu velký věkový rozdíl).
  4. Mladší staršího, tj. mladší žena starší.

Tombik

Muž> ženu
Mladší žena> starší ženu

EDIT: podle stáří by to asi bylo stejně:
Starší muž> mladší ženu (i když záleží na kultuře a postavení!)

Peťa=D

muž ženu
nladší žena starší ženu