kefud

Kdo komu nabídne tykání?

Navštívil mě bratranec se svoji druhou mladší manželkou. Moje žena si sní začala tykat. Bylo mi trapné i když jsem starší nabídnout ji tykání, taktéž ona nevyužila svého výsostného práva ženy nabídnout mi tykání. Kdo měl učinit první krok a nabídnout tykání?

Nejlepší odpověď
anonym

v tomto přápadě měla nabídnout žena tykání,bez ohledu na to zda jste starší,pokud toho nevyužila tak bud si tykat nechce,nebo si myslí že když si tyká s vaši ženou je to už automaatické že si bude tykat i s vámí

Další odpovědi
anonym

Otázka na totéž téma už po teřtí od včerejška, viz odkaz ve zdroji:
(Kromě toho tu bylo již několik desítek odkazů).
Pokud se ptáš na etiketu, ta je jasná, jde-li ti jen o vlastní pocity v rodině, nech se vést intuicí a slušností „staré školy“.
Při harmonické atmosféře se to zpravidla vyvrbí přirozenou cestou, nemá cenu se nutit do nějakých křečí, byť pod tlakem naivního okolí (jak se zmiňuje Damiana).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzu-vyrazne-starsi-osobu-pozadat-aby-mi-tykala

hanulka11

možná jí bylo trapné hned při první návštěvě nabízet tykání, ale by to správné od ní ,aby ho nabídla /aspoň si to myslím/

anonym

Bez ohledu na značnou benevolenci, kterou se tu snaží poslední dva dny prosazovat později narození, v civilním životě nabízí tykání žena. Nenabídla-li je, tak to nechte být. Zřejmě na to dojde později. Bratrancova druhá žena se třeba zatím ve Vaší rodině ostýchá, dopřejte jí čas, aby si zvykla.

Damiana

Píšeš, že tvá žena si s ní začala tykat. Z toho mi vychází, že ona jí nabídla tykání sama (jestli je starší než ona, je to její právo), jestli jí ale začala tykat jen tak – sama od sebe, je to trochu neomalené. Pokud to tak bylo, ona bude nejspíš buď hodně naivní a tvárná nebo třeba sama nezná etiketu. Tykání by ti měla nabídnout ona. Být tebou řekla bych to bratranci, jak to mezi vámi bude s oslovováním. On jí to jistě vysvětlí a nějak se nakonec domluvíte.:-)

radce

Požádejte ji, jestli by Vám mohla tykat, nejlépe s úsměvem a poznámkou že jste jedna rodina a nejste tak starý. Uvidíte odezvu, třeba bude souhlasit a pak Vám tykání nabídne i ona. Pokud ne, dále jí vykejte…

Tw!st

myslím že v této době se až tak moc neřeší kdo nabídne tykání prostě z toho nedělejte všeci vědu a zeptej se jestli jí můžete tykat.