Avatar uživatele
kefud

Kdo komu nabídne tykání?

Navštívil mě bratranec se svoji druhou mladší manželkou. Moje žena si sní začala tykat. Bylo mi trapné i když jsem starší nabídnout ji tykání, taktéž ona nevyužila svého výsostného práva ženy nabídnout mi tykání. Kdo měl učinit první krok a nabídnout tykání?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? osamělývlk před 4204 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

v tomto přápadě měla nabídnout žena tykání,bez ohledu na to zda jste starší,pokud toho nevyužila tak bud si tykat nechce,nebo si myslí že když si tyká s vaši ženou je to už automaatické že si bude tykat i s vámí

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Otázka na totéž téma už po teřtí od včerejška, viz odkaz ve zdroji:
(Kromě toho tu bylo již několik desítek odkazů).
Pokud se ptáš na etiketu, ta je jasná, jde-li ti jen o vlastní pocity v rodině, nech se vést intuicí a slušností „staré školy“.
Při harmonické atmosféře se to zpravidla vyvrbí přirozenou cestou, nemá cenu se nutit do nějakých křečí, byť pod tlakem naivního okolí (jak se zmiňuje Damiana).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzu-vyrazne-starsi-osobu-pozadat-aby-mi-tykala

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

možná jí bylo trapné hned při první návštěvě nabízet tykání, ale by to správné od ní ,aby ho nabídla /aspoň si to myslím/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Bez ohledu na značnou benevolenci, kterou se tu snaží poslední dva dny prosazovat později narození, v civilním životě nabízí tykání žena. Nenabídla-li je, tak to nechte být. Zřejmě na to dojde později. Bratrancova druhá žena se třeba zatím ve Vaší rodině ostýchá, dopřejte jí čas, aby si zvykla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Píšeš, že tvá žena si s ní začala tykat. Z toho mi vychází, že ona jí nabídla tykání sama (jestli je starší než ona, je to její právo), jestli jí ale začala tykat jen tak – sama od sebe, je to trochu neomalené. Pokud to tak bylo, ona bude nejspíš buď hodně naivní a tvárná nebo třeba sama nezná etiketu. Tykání by ti měla nabídnout ona. Být tebou řekla bych to bratranci, jak to mezi vámi bude s oslovováním. On jí to jistě vysvětlí a nějak se nakonec domluvíte.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
radce

Požádejte ji, jestli by Vám mohla tykat, nejlépe s úsměvem a poznámkou že jste jedna rodina a nejste tak starý. Uvidíte odezvu, třeba bude souhlasit a pak Vám tykání nabídne i ona. Pokud ne, dále jí vykejte…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

myslím že v této době se až tak moc neřeší kdo nabídne tykání prostě z toho nedělejte všeci vědu a zeptej se jestli jí můžete tykat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek