Pokročilý

Kdo komu nabídne tykání?

Navštívil mě bratranec se svoji druhou mladší manželkou. Moje žena si sní začala tykat. Bylo mi trapné i když jsem starší nabídnout ji tykání, taktéž ona nevyužila svého výsostného práva ženy nabídnout mi tykání. Kdo měl učinit první krok a nabídnout tykání?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

v tomto přápadě měla nabídnout žena tykání,bez ohledu na to zda jste starší,pokud toho nevyužila tak bud si tykat nechce,nebo si myslí že když si tyká s vaši ženou je to už automaatické že si bude tykat i s vámí

Další odpovědi:

Otázka na totéž téma už po teřtí od včerejška, viz odkaz ve zdroji:
(Kromě toho tu bylo již několik desítek odkazů).
Pokud se ptáš na etiketu, ta je jasná, jde-li ti jen o vlastní pocity v rodině, nech se vést intuicí a slušností "staré školy".
Při harmonické atmosféře se to zpravidla vyvrbí přirozenou cestou, nemá cenu se nutit do nějakých křečí, byť pod tlakem naivního okolí (jak se zmiňuje Damiana).

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ muzu-vyrazne-starsi-osobu-poza dat-aby-mi-tykala

Zlatý

možná jí bylo trapné hned při první návštěvě nabízet tykání, ale by to správné od ní ,aby ho nabídla /aspoň si to myslím/

Bez ohledu na značnou benevolenci, kterou se tu snaží poslední dva dny prosazovat později narození, v civilním životě nabízí tykání žena. Nenabídla-li je, tak to nechte být. Zřejmě na to dojde později. Bratrancova druhá žena se třeba zatím ve Vaší rodině ostýchá, dopřejte jí čas, aby si zvykla.

Zlatý

Píšeš, že tvá žena si s ní začala tykat. Z toho mi vychází, že ona jí nabídla tykání sama (jestli je starší než ona, je to její právo), jestli jí ale začala tykat jen tak - sama od sebe, je to trochu neomalené. Pokud to tak bylo, ona bude nejspíš buď hodně naivní a tvárná nebo třeba sama nezná etiketu. Tykání by ti měla nabídnout ona. Být tebou řekla bych to bratranci, jak to mezi vámi bude s oslovováním. On jí to jistě vysvětlí a nějak se nakonec domluvíte.:-)

Bronzový

Požádejte ji, jestli by Vám mohla tykat, nejlépe s úsměvem a poznámkou že jste jedna rodina a nejste tak starý. Uvidíte odezvu, třeba bude souhlasit a pak Vám tykání nabídne i ona. Pokud ne, dále jí vykejte...

Bronzový

myslím že v této době se až tak moc neřeší kdo nabídne tykání prostě z toho nedělejte všeci vědu a zeptej se jestli jí můžete tykat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.