Dobrý den,tykání vždy nabízí žena muži, ikdyž je žena o více let mladší než muž? Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Jestli můžu - zásadní otázka vždy je, jestli se jedná o pracovní vztah. Tam vždy nabízí nadřízený podřízenému bez ohledu na cokoliv včetně stáří a pohlaví.
V běžném životě - žena muži, v případě stejného pohlaví starší mladšímu.

Další odpovědi:

Zlatý

Kolega se mýlí, platí totiž, že ve společnosti je vždy významnější žena, starší, nadřízený. Tykání nabízí vždy společensky významnější osoba. Toto pořadí lze v případě, že žena je výrazně mladší (řekněme třeba o 30 a více let) než muž otočit.

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/po rady/1124997157-etiketa-nejsme -si-rovni/203522165250003/?tem a=detail

Stříbrný

Dle jarkovského : Muž může nabídnout ženě tykání, ovšem ta musí být tak mladá, že by mohla býti minimálně jeho dcerou.

Zlatý

Teď jsem dohledala v knížce o etiketě.
Chlap může ženě nabídnou tykání v případě, že:
a) je její nadřízený
b) je společensky významnější
c) je výrazně starší (aspoň o jednu generaci)

Zlatý

Zpravidla čekám na ženu, i když je o mnoho let mladší. Vykání mi nevadí, pokud je to dívkám nepříjemné mi tykat.
Nicméně na pracovišti to i hodně mladé slečny dostanou ihned za povinnost mi tykat. Někdy jsou situace, kdy není vhodné si hrát na společenské vystupování a slova musí jít ven rychle a pětně od plic.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.