Jak se peče bez vajec?

Jak se peče bez vajec?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Tady máte možnosti,čím nahradit vejce při pečení:
1. Prášek do pečiva – 1 sáček odpovídá 1-2 vajíčkům – lze doporučit nepříklad kypřící prášky Dr.Oetkar, které jako jedny z mála neobsahují plnidlo – mouku. 1 sáček prášku do pečiva smícháme se lžící vody a lžící octa nebo 1 sáček pr. do peč. smícháme s ½ lžící oleje a 1/3 lžící vody.
2. Droždí – 1 sáček instantního droždí rozpustíme ¼ sklenice horké vody = 1-2 vejce.
3. Želatina – 1 sáček nahradí 3 vejce.
4. Bramborový škrob – Solamyl.
5. Kynutá těsta – buchty, koláče, vdolky, vánočky, mazance, ale i houskový knedlík, masové ( maso zeleninové, zeleninové ) karbenátky lze připravit zcela bez vajec i vaječné náhrady ( pokud je součástí těsta tuk či mléko, pak přidáme těchto surovin o něco více než obvykle).
6. Xantamová guma a Psylium – pokud vaříte bez vajec i mouky, je vhodné používat xantamovou gumu do kynutých těst. Další volbou je psylium. Dá se koupit v lékárně a používá se tak, že se malá lžička přidá do hrnku vody a nechá se nabobtnat, vznikne želé, které se používá do kynutých těst.

Do těsta na bramborák, palačinky, lívance, bramborové placky přidáme 1 lžíci solamylu (těsto pro celou rodinu).

Na obalování řízků : 1 lžíci solamylu a ¼ l mléka, trochu mouky (event. sůl) – vše smícháme, nejlépe našleháme, pak řízky obalíme (naposledy ve strouhance)

Vánoční cukroví: jedno vejce či dva žloutky nahradíme polovinou lžíce solamylu rozmíchaného v 1 dcl vody (přidáme do těsta).

7. Pudinkový prášek – do tvarohu určeného k pečení.

8. Rýžová mouka – osvědčilo se přidání této mouky do masitých jídel, zejména do mletých mas – sekaná, karbenátky.

Bronzový

Mám s pečením bez vajec jednu zkušenost.

Z receptu na těsto pizzy se mi vytratil údaj s počtem vajec a jelikož moc nepeču, snadno jsem to přehlédl. Žádné jsem tam tedy nedal.

Mohu však říci, že těsto se i přesto povedlo (netrhalo se, drželo, nelepilo).

Takže zkuste z receptu vejce prostě vyřadit a uvidíte jak se to povede. :)

Pokud nechcete riskovat, vyzkoušejte nějaký recept z odkazu uvedeného ve zdroji.

Zdroj: http://www.spolecnostprozvirat a.cz/data/Recepty_bez_vajec.pd f

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 843
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.