carpediem

Co přesně je perníkové koření?

Našla jsem tento recept http://recepty­.vareni.cz/mek­ke-medove-pernicky/ a píšou tam přidat 2 lžíce perníkového koření, to je myšleno kypřící prášek do perníku nebo co??????????????

V obchodě jsem nic pod tímto názvem nenašla, jen ten kypřící prášek do perníku.

Předem děkuji za odpovědi, pokud máte vy nějaký svůj ověřený recept na ihned měkké perníčky a pisnete mi ho sem, budu moc ráda:-)

Perníčky chci dělat podruhé v životě:-) Ty první se nepovedly, nejedl je ani pes, asi se bál ať si nezlomí zuby:-)))

Nejlepší odpověď
annas

Někde z časopisu jsem si opsala recept, ale existují recepty různé.

Dávka na 1 kg mouky – kůry pomalu vysušíme a pak skícháme s ostatním.
1 PL mleté skořice
7 drcených hřebíčků
4 rozdrcené kuličky nového koření
1 PL jemně nastrouhané citrónové kůry
1 PL jemně nastrouhané pomerančové kůry
1 PL jemně nastrouhaného anýzu
špetka mletého badyánu

Firma Kotany vyrábí koření Medový perník. Ještě jsem našla doma zapadlý sáček. Loni jsem totiž perííčky nepekla.

skořice, muškátový oříšek, koriandr, fenykl, závor, hřebíček, nové koření, anýz, badyán, pepř, kardamon.

Další odpovědi
johana 56

Perníkové koření obsahuje anýz,badyán,fe­nykl,koriandr,muš­kátový oříšek,skořici,va­nilku,citrono­vou nebo pomerančovou kůru.,hřebíček,mle­té nové koření (někdo přidává i kmín).Neobsahuje kypřící prášek,může se přidat prášek do perníku nebo špetka jedlé sody.
Kupuji na váhu ,hotové namíchané, v malém krámku se sypanými čaji a bylinkami.Jestli máte něco takového po cestě,zkuste se zeptat.Je kvalitnější než směsi,nabízené v potravinách.

iceT

Perníkové koření se dá koupit namíchané,stojí asi 20 kč,od Vitany.

Emefej

Perníkové koření řady značek se dá zcela běžně koupit jako hotová směs.

Agneta

Perníkové koření je to, co se dává taky do vína, když se dělá svařák, čili hřebíček, kůra z pomerančů a takové … :D
Doplňuji:
skořice, ingwer, kardamom, anis atd.

ivzez

Klidně můžete použít kypřící prášek do perníku,
koření už je v něm vmícháno.

lota

Já takové koření v obchodě běžně nacházím.

carpediem

Agnetko svařík nepiju:-)
Takže hřebíček a co ještě? Dá se to koupit vcelku nebo to musím v nějakém poměru namíchat?

Agneta

no musíš si je všechny koupit, je to koření…( některé kuchařky-prasata používají chemických aróm…), asi podle receptu :D