Avatar uživatele
carpediem

Co přesně je perníkové koření?

Našla jsem tento recept http://recepty­.vareni.cz/mek­ke-medove-pernicky/ a píšou tam přidat 2 lžíce perníkového koření, to je myšleno kypřící prášek do perníku nebo co??????????????

V obchodě jsem nic pod tímto názvem nenašla, jen ten kypřící prášek do perníku.

Předem děkuji za odpovědi, pokud máte vy nějaký svůj ověřený recept na ihned měkké perníčky a pisnete mi ho sem, budu moc ráda:-)

Perníčky chci dělat podruhé v životě:-) Ty první se nepovedly, nejedl je ani pes, asi se bál ať si nezlomí zuby:-)))

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, křemílek, marci1, Agneta, gecco před 3406 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Někde z časopisu jsem si opsala recept, ale existují recepty různé.

Dávka na 1 kg mouky – kůry pomalu vysušíme a pak skícháme s ostatním.
1 PL mleté skořice
7 drcených hřebíčků
4 rozdrcené kuličky nového koření
1 PL jemně nastrouhané citrónové kůry
1 PL jemně nastrouhané pomerančové kůry
1 PL jemně nastrouhaného anýzu
špetka mletého badyánu

Firma Kotany vyrábí koření Medový perník. Ještě jsem našla doma zapadlý sáček. Loni jsem totiž perííčky nepekla.

skořice, muškátový oříšek, koriandr, fenykl, závor, hřebíček, nové koření, anýz, badyán, pepř, kardamon.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
johana 56

Perníkové koření obsahuje anýz,badyán,fe­nykl,koriandr,muš­kátový oříšek,skořici,va­nilku,citrono­vou nebo pomerančovou kůru.,hřebíček,mle­té nové koření (někdo přidává i kmín).Neobsahuje kypřící prášek,může se přidat prášek do perníku nebo špetka jedlé sody.
Kupuji na váhu ,hotové namíchané, v malém krámku se sypanými čaji a bylinkami.Jestli máte něco takového po cestě,zkuste se zeptat.Je kvalitnější než směsi,nabízené v potravinách.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Perníkové koření se dá koupit namíchané,stojí asi 20 kč,od Vitany.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Perníkové koření řady značek se dá zcela běžně koupit jako hotová směs.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Perníkové koření je to, co se dává taky do vína, když se dělá svařák, čili hřebíček, kůra z pomerančů a takové … :D
Doplňuji:
skořice, ingwer, kardamom, anis atd.

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Klidně můžete použít kypřící prášek do perníku,
koření už je v něm vmícháno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Já takové koření v obchodě běžně nacházím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
carpediem

Agnetko svařík nepiju:-)
Takže hřebíček a co ještě? Dá se to koupit vcelku nebo to musím v nějakém poměru namíchat?

před 3406 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

no musíš si je všechny koupit, je to koření…( některé kuchařky-prasata používají chemických aróm…), asi podle receptu :D

před 3406 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek