Používáte doma při vaření batáty?

Máte někdo opravdu osvědčený recept?
Vím,že jsou to sladké brambory,dají se použít třeba ke kuřecímu masu,ale chtěl jsem vědět,jestli někdo tady má svůj recept s bátáty.
Díky
Doplňuji:
https://www.go­ogle.cz/search?q=bat%C3%­A1ty&biw=1093&bih=514&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ei=RYj­fVODoJqW0sATGto­DoCg&sqi=2&ved=­0CAYQ_AUoAQ#tbm=is­ch&q=bat%C3%A1ty

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Jednou jsem je zkoušela uvařit.. s bulgurem, sušenými rajčaty, nějakou zeleninou.. no nevím, bylo to takový podivný, asi jsem to ale spíš nějak nezvládla, třeba jim dám ještě někdy šanci.
Můžeš zkusit něco tady z toho, dole je seznam pár receptů, pokud teda neodmítáš neživočišnou stravu: http://veganza­.cz/index.php/zdra­ve-potraviny/369-bataty-sladke-brambory

Další odpovědi
briketka10

jsou moc sladký a já je vůbec nejím
jednou jsem je uvařila a šly do koše :(

da ny

Téměř je nepoužívám, ale spolu s cuketou a červenou řepou – grilované nebo pečené v troubě (zasypané kořením, třeba Americké brambory) byly k masu celkem chuťově zajímavé.
Připravuje švagrová z Kanady…

suaeda

Ochutnal jsem je párkrát v cizině. U nás jsem je nevařil ani nejedl.

pedol

Batáty používáme jako přídavek do polévky z hokaida a nebo v plátcích na pečícím papíru posypané kořením na americké brambory.
Obojí výtečné.