savyla

kypřící prašek do perniku

ahoj,šlo by namíchat z kypřícího prášku a kořeni do perniku kypřící prasek do perniku?v jednom recepte bylo ze kdyz tam dam kypřící prasek do peciva tak tam mam dat i kypřici prasek do perniku mam to tak udelat-popřípade sel by k.prasek do perniku namichat jinak?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Šlo by to jistě – hlavně to koření umel na jemno a nedávej ho moc- je to ošidné určit správnou dávku.

Další odpovědi
elektrikář

Jednou mi došel originál prášek do perníku Koření jsem namlel ve starém tříštivém mlýnku na kávu z NDR Pak jsem jej vyčistil hrstí cukru byl akorát práškový na posypání,Horší bylo zjistit co do té smněsi koření patří. a jak to nadávkovat.Hledal jsem to marně na netu. Náhodou jsem našel starý prázdný sáček.Dal jsem tamvše co bylo doma. Nové koření skořici , hřebíček, muškátovej květ. Poradí mi někdo co tam všechno patří???. Vím že lze koupit namíchaná smněs.

manon

elektrikář: Třeba tohle:

skořice, nové koření mleté, badyán, koryandr, hřebíček, fenykl…
http://www.ro­jikovokoreni.cz/per­nikove-koreni/p49
Já bych nedala fenykl :) Někdo dává anýz – taky bych nedala :)