Nave

těsto na tvarohové knedlíky

hledám nějaký vyzkoušený recept-těsto na tvarohové knedlíky,myslím tím sladké jahodové plněné tvarohové knedlíky.máte víte o nějakém pokud možno vyzkoušené těsto,poradite?
poznámka:co jsem koukala tak je vice receptu ale ty poměry mi nějak nesedí.

Nejlepší odpověď
annas

Já dělám v poslední době knedlíky podle časopisu Apetit. Kdysi jsem ho odebírala, ale dnes je i v internetové podobě. Okopírovala jsem Vám postup:

Knedlíky z tvarohového těsta
Ingredience:
250 g hrubé mouky
1 vejce
30 g másla
200 g tvarohu (může být měkký, ale i tvrdý, nastrouhaný)
120 ml mléka
špetku soli
500 g ovoce, které máte rádi

Na ozdobení:

50 g másla, rozpuštěného
50 g rozdrobeného nebo nastrouhaného tvarohu
30 g krupicového nebo moučkového cukru

Jak dlouho?
Doba přípravy: 15 minut
Vaření: 5–8 minut
Počet porcí: 15–20 knedlíků

Příprava jídla

  1. Do mísy dejte máslo, vejce i prolisovaný nebo nastrouhaný tvaroh a vše utřete. Pak přidejte prosátou mouku se solí a mlékem a vše rukama nebo vařečkou spojte ve vláčné těsto.
  2. Ovoce si připravte do misky, větší druhy, jako jsou například švestky nebo meruňky, rozpulte a vypeckujte. Do většího hrnce nalijte vodu a přiveďte ji k varu.
  3. Z těsta oddělujte kousky, trochu je roztlačte v dlani (můžete je rozválet válečkem), položte na ně ovoce a důkladně ho obalte těstem. Knedlíky pak vhazujte do vařící vody a občas opatrně promíchejte, aby se nepřichytily ke dnu. Ve vodě by jich mělo být jen tolik, aby volně plavaly. Vařte pět až osm minut, dokud se neobjeví na hladině.
  4. Uvařené knedlíky vyjměte, nejlépe děrovanou naběračkou, a podávejte třeba posypané tvarohem, cukrem a přelité rozpuštěným máslem (můžete je také obalit v kokosu).

Domácí tipy
■ Vedle obvyklého tvarohu sklízí u Františka doma úspěch nastrouhaný kokos. Když v něm knedlíky vyválíte, vypadají efektně – a co teprve ta chuť!

■ Na ozdobení můžete použít i nastrouhané nebo rozdrobené sušenky, třeba tatranky.

■ Ke knedlíkům můžete šikovně (a lahodně) zužitkovat jakékoli ovoce, které vám zbylo v mrazáku. Stačí, když ho

Zdroj: http://www.ape­titonline.cz/re­cepty/549-knedliky-z-tvarohoveho-testa.html

Další odpovědi
panenka

Tvarohové těsto na knedlíky – recept

Potřebujeme tyto suroviny:

1 tvaroh
100 g hrubé mouky
100 g krupičky
1 vejce
1 lžíce cukru
máslo
špetka soli

Tvaroh smícháme s vejcem a přidáme sůl. Postupně přisypáváme mouku s krupicí a také máslo (asi za lžíci). Vložíme do vroucí vody a vaříme 5 minut

Zdroj: http://kuchar­ka.cbmonitor.cz/re­cepty/?j=368&dk­id=4&na=tvaro­hove_testo_na_kne­dliky

Málče

TVAROHOVÉ KNEDLÍKY
2 kostky tvarohu, 1 hořčicová sklenice hrubé mouky(200ml), 1 vejce, trošku soli.
Zpracujeme těsto, hned plníme ovocem
a vaříme 4 minuty v osolené vodě.
Toto těsto mám vyzkoušené a dobře se s ním
pracuje.