Arya1

Jak ostranit vir z počítače, když počítač nemohu nastartovt do stavu nouze?

Zdravim,

při „brouzdání“ po netu mi vykočila jakási stránka, která se tvářila jako výzva Policie ČR. Oznamovala mi, že mi byl zablokován počítač z důvodu nelegální činnosti, a že mi počítač odblokují pouze, pokud zašlu x korun do tolik a tolika hodin. (To si už příliš nepamatuji). Jak jsem si o tom zjišťovala něco více přišla jsem na to, ž jde o virus „Policie ČR, Win32/Ransom“. Popis přesně odpovídal tomu, co se mi na monitoru ukázalo. Ale… Abych vir odstranila, musím nastartovat počítač ve stavu nouze, to ovšem nejde. Když zapnu počítač a stisknu F8, nic se neděje. Navíc se mi nezobrazuje ani hlavní panel, restartovt tedy počítač nemohu.
Dá se tedy ještě nějak jinak nastartovt počítač do stavu nouze?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
briketka10

http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/280892-vas-pocitac-zablokovala-policie-varuje-virus-a-zada-penize.html
nic neplať a nereaguj..
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=policie%20vir

Další odpovědi
anonym

Dej hledat vpravo nahoře v šedé liště, najdeš odpovědi na svou otázku, jinak pak do servisu.

autacek

nabootovat z jiného disku a ten původní prohlédnout antivirem, nejlépe zazálohovat všechny cenná data, kdyby léčba nepomáhala, nejlépe přeformátovat a naintalovat znovu systém.

Bedy

Stáhněte si někde AVG Rescue disk a spusťte ho v počítači. Po odstranění infekcí počítač restartujte, spusťte Hijackthis a pošlete mi výpis.
Hijackthis stáhnete z http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte na plochu, spusťte a klikněte na Do a systém scan and save logfile. Po prohledávání se na ploše objeví soubor hijackthis.log – tento soubor mi pošlete emailem na bedy zavináč outlook tečka cz.

mosoj

Ano také jsem to prodělal. Rady jako stáhněte si a pusťte jsou k ničemu. Trojan vám nedovolí dostat se na plochu. Jediné co jde je počítač ovládat z příkazového řádku (lze nastartovat ve stavu nouze). Musíte si sehnat někoho kdo takto umí ovládat počítač.

led

Skúste si zohnať DVD časopisu CHIP 7/2013. Vložte ho do počítača a naštarujte ho. Ak pri načítavaní máte ako prvé CD/DVD mechaniku, tak sa vám hneď nabootuje Avira Rescue system, pomocou ktorého sa pokúste vírus odstrániť. Nič nie je zadarmo, v časopise Chip vychádzajú v občasných intervaloch okrem iného aj rôzne bootovateľné záchranné systémy (na báze Linux). Takže to môže byť aj iné záchranné CD/DD (je na ňom napísané: bootovatelný systém pro Chip DVD).
Pokiaľ nepreveríte a neodstránite závadu – vírus – nepokúšajte sa ďalej otvárať počítať – zbytočne rozširujete nákazu.